Rozálie, 23

Číslo profilu 7927748
Datum registrace 05.02.2023
Aktualizován 06/9/2023
Jméno Rozálie
Země Czech Republic
Město Liberec
Orientace Heterosexuální
Věk 23
Znamení zvěrokruhu Panna
Výška 168 cm
Váha 78 kg
Barva vlasů Červený
Barva očí Modrý
Kouření Občas
Alkohol Ano
Oblíbené země Bulharsko Lotyšsko

Skautské oddíly na adresa: Bezručova , Roudnice nad Labem -

Tuto zprávu poskytl uživatel Rozálie Liberec 06/10/2023 01:04:06

Roudnice nad Labem – iTvar

Rychlé menu Rychlé menu. Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání. Půl roku intenzivních příprav s minimálními náklady si vyžádal perfektní den, který se odehrál Tato neobyčejná akce, jaká tu doposud nebyla, by se však neobešla bez nadšení okolních sborů, podpory města Roudnice nad Labem a jejího starosty Františka Padělka, zapojení firem, které tu měly skvělou prezentaci a nezištné nabídky Velkého dechového orchestru Mělník pod vedením Václava Jakubce.

Dnes, když se řekne První setkání hasičů pod Řípem u příležitosti A nejdůležitější byla ta skutečnost, že poprvé v dějinách hasičství se sešla pětice nejstarších českých sborů - Velvary, Roudnice nad Labem, Plaňany, Radhošť a Praha-Braník. Na to se na povel Pavla Gerberga začal formovat průvod, na jehož čele zavlála česká vlajka a prapory sborů založených před lety.

Za nimi šly symboly dalších sborů a do kroku řízně hrála pětatřicetičlenná mělnická kapela.

Policie odvolala pátrání po čtrnáctileté dívce, je v pořádku |

Když začátek průvodu přicházel na asi kilometr vzdálenou pláň na úpatí Řípu, byla ještě celá cesta nahoru alejí stromů s hasičskými auty na obou stranách plná dalších a dalších lidí a historické techniky. Tedy, přesně sto třicet let staré zápřahové stříkačky z Libkovic pod Řípem tažené párem statných valachů, laurinky z roku z Libochovic a škodovky z roku z Železnice u Jičína. Nu, a všechna přítomná vozidla začala přesně v poledne houkat, aby do kraje oznámila, že Říp teď patří hasičům.

Jeho podobu ve formě dortu, který upekla místní cukrářka Pavlína Šmídová, předal po krátkém přivítání starosta Roudnice hlavnímu organizátoru a duchovnímu otci akce Pepovi Nitrovi. Sympatické na zahájení bylo, že se nekonaly žádné zdlouhavé projevy a vůbec se neřešilo, kdo je tu z hostů významnější. Všichni jsme cítili rovnou sounáležitost, a to především při tónech československé státní hymny.

Úvod akce začal před stánkem města Roudnice nad Labem, ve kterém bylo zajištěno ozvučení, zázemí organizátorů a místo, kde byly předávány účastnické diplomy a děkovné listy. Další program, který skvěle komentoval moderátor Vlastimil Čtverák, patřil mladým hasičům.

Ti nejmenší byli z Vědomic a předvedli hašení pod vedením Kateřiny Cinibulkové. Dorostenci se pak pochlubili, jak rychle to umí na překážkové dráze i v nastřelování rozdělovačů. Své svěřence tu měl František Dvořák z Tuhaně a Rostislav Švrček z Raškovic, který z Beskyd přivezl také čerstvou mistryni světa v běhu na sto metrů s překážkami Terezku Chovancovou. Děti pak za své výkony dostaly dortíky v podobě dráčků Soptíků a další dárky od přítomných sponzorů. To už je ale v prostoru ukázek vystřídali zkušení profesionálové z Roudnice nad Labem a davy přítomných sledovaly, jak bravurně pneumatickými nůžkami a roztahovákem vyprošťují dívku z havarovaného vozidla.

Další čas vyplnil prodejce hasičského zboží Stimax, který představil vysokotlaký hasicí přístroj Vario Carbon 13 a nastavení pěny. Program byl dostatečně bohatý a kdo přivedl s sebou děti, neprohloupil. Měly tu k dispozici skákací hrad, mohly se posadit za volant historických veteránů nebo si zastříkat na maketu hořícího domečku za pomocí obětavých členů SDH Braník.

Rodiče jim pak měli příležitost koupit jim něco dobrého od paní Šmídové, cukrovou vatu od paní Pokorné nebo horký mošt z Vinařství Lobkowicz z Roudnice a sobě tamtéž chutný svařáček. Firma Juwital tu zdarma nabízela výborné vitamínové nápoje.

Teplá jídla byla k mání z restaurace Kastrol, od pana Friče nebo byla možnost občerstvit ve stánku Podřipského rodinného minipivovaru ze Ctiněvsi. Něco více na zahřátí tu pak nabízel barman a dvě hostesky z firmy Fernet Stock.

Všichni jmenovaní občerstvovatelé zároveň přispěli k zabezpečení všech aktivních účastníků a organizátorů.

O nás - Stalo se v roce Charita Roudnice nad Labem

Kdo chtěl mohl si vyzkoušet nejmodernější dýchací přístroje ve stánku MEVA Roudnice nad Labem anebo si koupit v upomínku třeba hrníček nebo tričko s logem akce od Petra Knapka v prodejně Naši hasiči. Obě firmy byly taktéž štědrými sponzory. V odpoledních hodinách se současně s děním na ploše připravovala nejnáročnější část programu - dálková přeprava vody na vrchol Řípu.

Zatímco sbory okrsku Horní Beřkovice natahovaly hadice a rozmísťovaly stříkačky, vyjel nahoru raškovický mercedes s vybranými prapory, pro praporečníky z výše jmenovaných pěti nejstarších českých sborů a za podnikové hasiče zástupce ze Synthosu Kralupy nad Vltavou, za mělnický okres z SDH Cítov a Litoměřicko z SDH Libkovice pod Řípem a nakonec z nejvzdálenějšího sboru z podbeskydských Raškovic.

Před románskou rotundu svatého Jiří na ně čekali mělničtí trubači Václava Jakubce, aby je přivítali slavnostními fanfárami. Zazněl poslední povel Pavla Gerberga, který činnost praporečníků a čestných stráží s velitelskou precizností řídil po celou dobu oslav, a Pepa Nitra na prapory zavěsil pamětní stuhy věnované brněnskou firmou Alerion.

To však ale nebyl poslední akt slavnosti. Ti, kteří vyšli převýšení dominanty Zahrady Čech mohli vidět, že příprava na dálkovou přepravu vody vrcholí, protože cesta na horu byla už lemována hasičskými hadicemi.

Chybělo jen rozvézt motorové stříkačky, což se ukázalo, jako poněkud složitý problém. Rozvoz komplikoval velký pohyb lidí, a navíc se nečekaně objevila technická závada na traktoru, který měl stříkačky dopravit na určená místa. I tady však chlapi prokázali to, že obětavost hasičů nezná mezí.

Uchopili se těžkých strojů a přenesli je na potřebná místa a jen s několikaminutovým skluzem od plánované ukázky se na vrcholu Řípu naplnila historická koňka z Libkovic a jednotka v historických uniformách začala pumpovat, co to dalo.

Když z proudnice v rukou sličných hasiček začala stříkat voda, zazněl bouřlivý potlesk, který patřil hlavně členům podřipských jednotek podél cesty na posvátný kopec.

Úkol byl splněn a velmi náročné předsevzetí, které už vypadalo, že se nevyplní, bylo díky nesmírnému úsilí všech aktérů dálkové přepravy završeno ještě větším úspěchem, než se očekával. Hasiči okrsku Horní Beřkovice byli také poslední, kteří už v nadcházejícím večeru opouštěli místo, jenž se snad Foto: Martin sekerka. Požární popl. Říp se začervenal hasičskými auty Půl roku intenzivních příprav s minimálními náklady si vyžádal perfektní den, který se odehrál Každý správný hrad a zámek musí mít svoje strašidlo a nejinak tomu je i v zámku v Roudnici nad Labem.

Vypráví se hned o několika najednou.

Všechny projekty - Kulturní centrum Řehlovice

Prvním z nich je duch pražského arcibiskupa Jana z Jenštejna , jehož arcibiskupským sídlem byl právě roudnický hrad. Jan z Jenštejna nebyl jednoduchou osobností, v mládí spíše hýřil, ostatně jako příslušník velmi zámožné rodiny měl za co.

Byl vášnivým zastáncem svého krále, Václava IV. A potom najednou zlom. V roce těžce onemocněl, ocitl se v těsné blízkosti smrti a patrně v té souvislosti prodělal i nějakou mystickou zkušenost.

setkání s dívkou Roudnice nad Labem

Odvrací se od světských statků a radovánek a stává se asketou. Prý se bičoval trnovými metlami, setrvával v ústraní v rozjímání, snad dokonce zanedbával svůj úřad. Mladí posluchači vojenské konzervatoře, která na zámku sídlí řadu let, prožili několik takových setkání s arcibiskupem.

Obvykle k nim dochází kolem půlnoci, kdy jim na opuštěné a setmělé chodbě poklepe někdo neviditelný na rameno. Stává se to v místech, kde kdysi stála hradní věž a kaple. Věž ovšem vzala za své přestavbou a zůstaly po ní na podlaze jen obrysy zdí. Další historka vypráví o zázračném zachránění dívky Kateřiny. Její jméno volal v horečkách blouznící synovec, prvního pražského arcibiskupa Arnošta z Pardubic a nikdo nevěděl proč. Teprve za svítání byla v zimní noci u hradního příkopu nalezena sice promrzlá, ale kupodivu živá dívka jménem Kateřina, kterou do té doby nikdo neznal.

HZS Ústeckého kraje - Říp se začervenal hasičskými auty - Hasičský záchranný sbor České republiky

Záhadné telepatické spojení, mezi ní a blouznícím chlapcem ji snad pomohlo přežít krutý zimní mráz. Na zámku mají i dveře na chodbě, které se samovolně zavírají — a ne průvanem. Dveře nejdou zamknout, a tak zůstávají otevřené. V noci, když je všechno pozavíráno, všechny ostatní dveře i okna, tyto dveře se najednou dají do pohybu a samy se zavřou. Je zajímavé, že k tomu dochází pouze v určité dny — Poslední zajímavostí jsou četná vyobrazení démonů nad mnoha dveřmi v zámku.

Tajuplná atmosféra zámku přitahovala též alchymisty. Tomuto umění se zde věnovali dva arcibiskupové, Albík z Uničova a Konrád z Vechty až V roce získal roudnické panství Vilém z Rožmberka a založil zde alchymistickou dílnu.

Nesmíme zapomenout ani na zlatou kvočnu s dvanácti vejci či kuřaty , která se skrývá pod nedalekým kostelem Narození Panny Marie. Poklad bude nalezen, až farářem v kostele bude roudnický občan. A víte, že se to za dobu existence kostela ani jednou nepoštěstilo?

Samotný zámek má pohnutou historii, od 2. V restitucích se vrátil rodu Lobkowiczů a dnes je opět přístupný veřejnosti. Zatím ra však po místních strašidel, pokud vím, nikdo systematičtěji nepátral.

setkání s dívkou Roudnice nad Labem

Pokud se do Roudnice vypravíte, nezapomeňte navštívit místní slavné lobkowiczké vinné sklepy. Ty na rozdíl od strašidel a duchů najdete zcela jistě. Zřícenina gotického hradu Hazmburk u obce Klapý je vidět snad ze všech míst Českého středohoří Zřícenina starobylého hradu Střekov, která se rozprostírá na trachytové skále nad Každý rok pod hradem Střekov, jenž se tyčí na trachytové skále nad pravým břehem řeky Labe ve čtvrti O tom, že existují místa, která přímo vyzařují negativní energii, nebývá pochyb Copyright © , SAMI spol.

Všechna práva vyhrazena. All rights reserved. Tajuplná atmosféra zámku v Roudnici nad Labem 1.

0 / 5