Aurelie, 42

Číslo profilu 1175925
Datum registrace 05.02.2023
Aktualizován 03/25/2023
Jméno Aurelie
Země Czech Republic
Město Nové Město na Moravě
Orientace Heterosexuální
Věk 42
Znamení zvěrokruhu Býk
Výška 185 cm
Váha 78 kg
Barva vlasů Blond
Barva očí Líska
Kouření Ano
Alkohol Ne
Oblíbené země Nizozemsko Griekenland Francie Senegal Indonésie Chorvatsko Kuba Venezuela

Chomutov má nové logo / logo / Font

Tuto zprávu poskytl uživatel Aurelie Nové Město na Moravě 03/26/2023 08:00:03

Podkrušnohorský zoopark. Největší zoologická zahrada v Čechách. Přemyslova Chomutov GPS: Aktuální otevírací doba a v stupné 9.

Střední škola Chomutov

Podkrušnohorský zoopark Chomutov. Podkrušnohorský zoopark Chomutov zvaný také Zoo Chomutov je zoologická zahrada nacházející se na okraji města Chomutov směrem na Jirkov. Je jednou z nejmladších českých zoo, rozlohu však má největší.

V unikátně členěném přírodním prostředí na ploše téměř ha můžete sledovat tuleně, zubry, takiny, pižmoně, medvědy, rosomáky, charzy, vlky a jiné šelmy, ale i hady, ptáky nebo opice. Chováme zde více jak kusů zvířat ve druzích.

Využít můžete projížďku vláčkem — Lokálkou Amálkou po areálu zooparku, nebo Safari Expresem do výběhu Eurosafari , vše s výkladem průvodce.

Historie - Chomutovská knihovna, p. o.

Nově nabízíme také takzvané výlety do historie. Jedná se o projížďku vozem taženým koňmi do skanzenu Stará Ves , následuje prohlídka interiérů skanzenu s průvodcem. Pro děti je zde Dětská zoo , dětské hřiště , spousty atrakcí , Eko centrum se vzdělávacími programy a odbornou knihovnou.

Děti se u nás mohou svézt na ponících nebo na velbloudovi. K vaší spokojenosti jistě přispějí stánky s rychlým občerstvením , restaurace nebo prodejna suvenýrů. V našem areálu můžete shlédnout kromě statku s původními plemeny domácích zvířat a rozsáhlou sbírkou starých zemědělských strojů také skanzen Stará Ves.

Tam je nyní k vidění větrný mlýn, hrázděná kaple a krušnohorský statek. Každoročně se skanzen rozšiřuje o nové objekty. Součástí nabídky zooparku jsou pravidelné kulturní akce velice oblíbené návštěvníky z celého regionu Den Země, Pohádkové safari, Den zvířat, Hubertova jízda, Mikulášská jízda městem a další. Prohlédnout exteriér. Podívejte se na fotky. Seznam zvířat v naší zoo. Nabídka nevšedních zážitků.

Vyberte si z naší nabídky. Objednávky přijímáme na emailu: marketing zoopark. Svatební obřad v zoo. Romantický večer v zooparku. Jízdy na koních a ponících. Komentované krmení. Rekreační jízdy na koních. Parkurové závody. Voltižní závody.

seznamte se s jednotným Chomutov

Oslava narozenin v zoo pro:. Skupiny od 10 — 20 osob. Zážitkový den v zoo. Teambuildingové programy. Ukázkou historie a způsobu života obyvatel původních vesnic Krušnohoří je soubor staveb v části areálu nazývající se Stará Ves. Stavby a jejich okolí jsou vybaveny dobovými předměty, které si návštěvníci mohou zblízka prohlédnout a prostřednictvím informačních cedulí nebo průvodce se dozvědí o významu a funkci daného předmětu. Dominantou Staré Vsi je funkční větrný mlýn holandského typu.

Roubená stavba zve k návštěvě stálých expozic včelařství a hračkářství. Statek nabízí komplexní pohled na venkovský život zahrnující běžné domácí práce, zemědělství a řemeslnictví.

Zprávy OAK Chomutov - Oficiální stránky Krajské agrární komory Ústeckého kraje

V rámci doprovodných akcí se zde konají také názorné ukázky téměř zapomenutého způsobu života i lidových tradic a řemesel. Do Staré Vsi můžete zavítat v rámci jednotného vstupného do zooparku. Otevřena je každý den. Na pokladnách jsou k dispozici brožury s podrobnými informacemi o stavbách ve Staré Vsi. Máte-li zájem dozvědět se více informací, můžete využít průvodce. Mimořádné prohlídky ve Staré Vsi lze sjednat na tel. Těšíme se na Vaši návštěvu! Krušnohorský statek, Skanzen Stará Ve. Vytvořeno zdarma na Webmium.

Vytvořte si eshop, který vám vydělá. Vyzkoušet zdarma. O nás. Hledaný výraz:. Základem sbírky byla kolekce obrazů, shromážděných členy Muzejní společnosti. Tato společnost, založená v roce , se již od počátku své činnosti starala o shromáždění kvalitních umělecko-historických předmětů, které měly tvořit základ sbírky pro chystané městské muzeum.

Po jeho otevření v roce se pak tento fond dále rozrůstal dalšími nákupy, ale především dary samotných obyvatel Chomutova a okolních vesnic. Po roce byla sbírka rozšiřována zejména převody sbírkových fondů ze zrušených muzeí v regionu a také svozem uměleckých děl ze zrušených kostelů, které se často stávaly terčem zlodějů a vandalů. V současné době je akviziční činnost zajišťována především nákupy. Nejstarší exponát sbírky lze datovat do období kolem roku Jedná se o oboustranně malovaná křídla oltáře s mariánskými výjevy neznámé provenience.

První polovina Prvním z nich je mariánský tzv. Želinský oltář z dílny Mistra I. Je to jediný kompletně dochovaný oltář tohoto umělce, který bezpochyby patřil mezi nejvýznamnější žáky německého mistra Lucase Cranacha staršího. Druhý oltář sv. Barbory je z dílny německého mistra Hanse Hesseho.

Všechny tyto nejstarší malby jsou vystaveny ve stálé expozici Všemu světu na útěchu - sochařství a maliřství na Chomutovsku a Kadaňsku - v muzejních prostorech na radnici. Období Portréty z tohoto období nám uchovaly podoby významných osobností své doby, například Jiřího Popela z Lobkovic, v letech — nejvyššího hofmistra Českého království a zakladatele jezuitského kláštera a gymnázia v Chomutově, Marie Izabely a Jana Adama Hrzána z Harasova, majitelů panství Červený Hrádek, či portréty panovníků, mezi nimi i portréty Marie Terezie nebo Josefa II.

Výlučně náboženské náměty z předchozího období nahrazují motivy žánrové, místopisné a krajinářské. Velmi cenný je soubor drobných obrázků malířské rodiny Hennlichů, zachycujících podobu Chomutova ke konci Podobně významný je soubor kreseb jirkovského kronikáře a ředitele měšťanské školy v Jirkově Ernsta Hennricha, který zachytil Jirkov v polovině Svět krušnohorských obyvatel a krásu zdejší přírody neopakovatelně zpodobnil ve svém díle malíř Gustav Zindel.

Chomutovem křížem krážem – Visit Chomutov

Z krajinářů předválečného období vyniká především osobnost Louise Zimmermanna. Od roku je sbírka zaměřena především na monitorování tvorby současných regionálních umělců a na díla dokumentující region bývalého okresu Chomutov. Ve sbírce jsou zastoupeny soubory obrazů od autorů, jako např. Zcela nejmladší generaci pak představují malířka Jitka Kůsová či grafik a sochař Josef Švancar Šporgy. Základ fondu, stejně jako u sbírky obrazů, vznikl před válkou díky obětavé práci členů Muzejní společnosti, ale také díky mnohdy velkorysým darům tehdejších obyvatel Chomutova a okolí.

seznamte se s jednotným Chomutov

Svým rozsahem výjimečný je soubor vrcholně až pozdně gotických soch. Bezmála třicet dochovaných dřevořezeb z období od konce Všechny tyto plastiky jsou vystaveny ve stálé expozici Všemu světu na útěchu - sochařství a maliřství na Chomutovsku a Kadaňsku - v muzejních prostorech na radnici. Pozoruhodný je také soubor barokních soch. Z dílny Jana Brokofa, který určitou dobu působil na nedalekém Červeném hrádku, pocházejí sochy sv.

Zikmunda, sv. Václava a sv. Jana Nepomuckého. Významný sochař Jakub Eberle z Mašťova je ve sbírce zastoupen sochou sv.

Historie - Chomutovská knihovna, p. o.

Poměrně rozsáhlý je soubor barokních, spíše drobnějších soch světců a světic od dnes již neznámých umělců. V současnosti je akviziční činnost zaměřena na doplňování stávajícího fondu o památky pocházející z našeho regionu a v menší míře i o díla současných regionálních umělců.

Těžištěm sbírky miniatur je původně soukromá kolekce chomutovského sběratele JUDr. Richarda Goldmanna — Miniatury sbíral celý život, nakupoval je především na aukcích v Rakousku, Praze, ale i od soukromých sběratelů. Největší nákupy realizoval mezi lety — Zvláště po světové válce, kdy zchudlá šlechta rozprodávala svůj majetek, bylo možné získat kvalitní miniatury od významných umělců za velmi výhodné ceny. Goldmann byl opravdovým znalcem.

Kupoval především signované miniatury vysoké umělecké hodnoty. Snažil se při tom, aby v jeho sbírce byla zastoupena všechna významná evropská střediska portrétní miniatury. Pečlivým výběrem, soustředěním se na výtvarnou kvalitu a úzkou koncentrací na špičkové kusy překonává ty nejlepší sbírky tohoto druhu u nás.

0 / 5