Bohdana, 29

Číslo profilu 5019930
Datum registrace 05.02.2023
Aktualizován 06/3/2023
Jméno Bohdana
Země Czech Republic
Město Chodov
Orientace Bisexuální
Věk 29
Znamení zvěrokruhu Kozoroh
Výška 175 cm
Váha 75 kg
Barva vlasů Bruneta
Barva očí Modrý
Kouření Ano
Alkohol Ano
Oblíbené země Finsko Senegal Egypt Bulharsko Spojené arabské emiráty

Sborník, přírodovědný - Muzeum Kolín

Tuto zprávu poskytl uživatel Bohdana Chodov 06/4/2023 03:38:06

Dobrý den, dámy a pánové, nikdy nevěřte lidem, kteří měli na vysvědčení samé jedničky. Albert Einstein měl na střední škole z fyziky trojku, takže ten kdo měl samé jedničky, buď byl šprt, tzn. Říkám to proto, že bychom měli o všem pochybovat. Když nám někdo předloží jedničkáře, ptejte se, jak k těm jedničkám dospěl. Když někdo mluví o tom, že jsem absolvoval tuto školu a ptá se, zcela právem, pane řediteli, co jsem se naučil, tak ano, na stroji dosud píšu všema deseti, na starém mechanickém, nikoli elektrickém psacím stroji.

Napsal jsem na něm všechny knížky a další texty, a to co jsem se tady učil a úspěšně zapomněl - byl těsnopis. Nevím, jestli se to ještě učíte taky. Já jsem přišel proto, abych diskutoval, nikoli proto, abych přinášel dlouhé projevy. Ale dovolte mi jednu vzpomínku na tuto školu, vzpomínku, kterou říkám jenom proto, že můžete být rádi, že se ve Vašem případě už nikdy nebude opakovat. V té době, kdy jsem tuto školu absolvoval, to byl rok , existoval seznam zakázaných autorů.

Na tomto seznamu byl, mimo jiné, i Tomáš Garrigue Masaryk. Karel Čapek byl tak trochu povolený a trochu nepovolený a my jsme měli fanatickou učitelku češtiny, komunistku, která mi jednou dala za úkol, abych napsal referát o Karlu Čapkovi. Tak jsem to uvedl, protože člověk má být úplný, no a ta učitelka češtiny mi dala za úkol napsat další referát, tentokrát o T.

Přečetl jsem si i tyto stupidní brožurky, ale kromě toho jsem si samozřejmě přečetl všechny Masarykovy knihy, což v tom věku znamenalo, že jsem je z větší části nepochopil, ale ta malá část, kterou jsem pochopil, mě vedla k takovému obdivu, že jsem tedy o Masarykovi napsal obdivný referát.

A co se stalo? Stalo se to, že ředitel školy mě na podnět této učitelky sdělil, že nemohu pokračovat přes tato různá vysvědčení na vysoké škole. A to se Vám, a proto o tom mluvím, už nikdy nestane. Přál bych si, aby už nikdy nebyl seznam zakázaných autorů, aby se za odlišný názor proti názoru současného režimu zabraňovalo lidem studovat na vysoké škole. A abychom dokázali pochybovat. Protože vzdělání nás má naučit myslet. Ale smyslem toho vzdělání nebylo naučit se vzorečky.

Z chemie jenom vím, že H2SO4 je tekutina nepoživatelná, protože je to kyselina sírová, smyslem vzdělání je naučit se pochybovat. Děkuji Vám za pozornost. Projev prezidenta republiky při setkání se studenty Obchodní akademie Kolín Výběrová řízení Volná místa Oznámení Partneři Informace a podání žádostí podle zákona č.

OD Prosíme rodiče, dle jejich možností, o poskytnutí : toaletní papíry, jednorázové kapesníky, antibakteriální mýdlo i gel, papírové utěrky na ruce, papíry na kopírování omalovánek. Bačkory ne pantofle, kroksy apod.

Seznam lékařů | Kolín

V létě dvoje kraťasy opět jedny dovnitř, jedny ven Náhradní spodní prádlo, tričko, ponožky, legíny, tepláky nebo punčocháče pro případ nutnosti převlečení - dát do igelitové tašky, popř. Pyžamo — děti ve třídě Broučků 3- 5 let Všechny věci dětí podepsané!!! Platbu pro daný měsíc je nutno provést nejpozději do tého dne daného měsíce. Upozorňujeme na nutnost dodržení termínu platby, opakované nedodržení je považováno za závažné porušení Školního řádu mateřské školy a je podkladem k vyloučení dítěte z docházky do MŠ!!!

U nově nastupujících se vybírá vratná záloha 1 ,- Kč. Je to určitá pojistka proti neplatičům, navíc občas zapomenou uhradit včas i jinak svědomití rodiče a dítě se tu pak stravuje téměř měsíc na dluh a dodavatelům se faktury za potraviny musí platit včas! Po ukončení docházky do MŠ bude provedeno závěrečné vyúčtování k Tuto částku nehradí pouze děti, odcházející v září do základní školy a děti s odkladem povinné školní docházky. Celodenní stravné 2 svačiny a oběd, včetně pitného režimu činí 42,- Kč.

Celodenní stravné pro dítě s odkladem ŠD — 44,- Kč. Pokud je dítě řádně omluveno, je mu stravné po omluvenou dobu odhlašováno a odečítáno, v následujícím měsíci platí o to méně.

expozice - Muzeum Kolín

Výpočet předpokládaného stravného — počet pracovních dnů v daném měsíci x 42 44 Kč. První týden v září bude paní učitelka Korelusová vybírat na pololetí paušál ,- Kč.

Po každé akci bude vyúčtováno. Na další pololetí se bude vybírat v lednu. Pokud bude přivádět nebo odvádět dítě někdo jiný než rodiče — musí nástěnku číst také a informace rodičům předat.

seznamte se s dospělým Kolín

Škola občas využívá aktuální a akční nabídky ze dne na den a pružně na ně reaguje. Rodiče, kteří si nástěnku nepřečtou, jsou pak nemile překvapeni, že nevěděli, že se jede na výlet, jde se na výstavu či koncert, že si mají děti něco přinést atd.

Ráno rodiče většinou pospíchají, ale odpoledne mohou dítě nechat, ať se procvičuje v samostatnosti při převlékání a přitom si nástěnku přečíst. V našem zájmu i zájmu rodičů a především v zájmu samotného dítěte, je jistě usnadnit mu vstup do MŠ, proto doporučujeme společný postup a spolupráci při adaptaci dětí. Je dobré v prvních dnech umožnit dítěti kratší pobyt v MŠ bez rodičů, třeba jen hodinu, vysvětlit dítěti, že si jdete nakoupit, k lékaři apod.

Dítě získá jistotu, že pro něj přijdete, slovo dodržte! Neříkejte dítěti, že pro něj přijdete brzy, po obědě, pokud přijdete až odpoledne! Neosvědčilo se nám, když rodiče s dítětem v MŠ pobývali delší dobu, dítě se pak rozlítostní nebo se rozlítostní ostatní děti, je lepší krátké rozloučení — pospícháte, abyste se pro dítě co nejrychleji zase vrátili.

Jídelníček je sestavován dle zásad zdravé výživy pro děti předškolního věku a tzv. Pokud dítě doma některá jídla nejí, či je nevaříte, uvítejte, že v MŠ má možnost se zdravá jídla naučit jíst na příkladu ostatních dětí.

Víte, že naše země se dostává na přední místa v růstu obezity u dětí, v předškolním věku jsou děti ještě tvárné a při vzájemné spolupráci rodiny a školy lze stravování dětí ovlivnit ku prospěchu jejich zdraví. Vysvětlete jim, že jsou už rozumné a velké, rodiče musí do práce, starší děti do školy a ony do školky, takové šikovné děti už nemohou zůstávat doma jako miminka.

Projev prezidenta republiky při setkání se studenty Obchodní akademie Kolín - Pražský hrad

Nepropadejte panice, pokud dítě po prvních nadšených návštěvách MŠ najednou odmítne sem jít, přicházejí krize, je nutno je překonat klidnou důsledností, že nelze jinak.

Dítě se mnohdy poprvé setkává s tím, že není středobodem světa, že existují i jiné děti, které vyžadují pozornost učitelky a nebude mu třeba ihned ve všem vyhověno, jak je zvyklé z domova.

Navíc soužití více dětí vyžaduje určitá pravidla, která se musí naučit respektovat a dodržovat a nebude mu vždy příjemné určité omezení, či určitá povinnost. Případné další postupy budeme společně s Vámi konzultovat a řešit. Věřte, že v zájmu všech pracovníků MŠ je rychlá adaptace dítěte na mateřskou školu a jeho spokojenost v novém prostředí.

Paní učitelky jsou plně kvalifikované s mnohaletou zkušeností, na obou třídách se střídají v týdenních cyklech, děti je znají a ony znají je, mají možnost spolu konzultovat a řešit případné problémy dítěte, doporučí rodičům postupy jak je řešit. Opakovaný pozdní příchod pro dítě po Ve verandě se děti přezují do bačkůrek, venkovní boty umístí na svou značku v botníku, rodiče a jiný doprovod do dalších částí budovy vstupují pouze v návlecích!

Děti s tím, co mají mít do školky, co na pobyt venku, seznamte!

Jak do MUDr. Viera Sekyrová, praktický lékař pro dospělé v Kolín Vlak, Autobus nebo Metro?

V horní poličce skřínky nechte dětem trvale náhradní oblečení, pláštěnku. Po převlečení dítě přiveďte do třídy — musíte dítě předat učitelce osobně, popř.

Vyzvedávání po obědě — zvonit na I. Pokud nebude Vaše dítě ještě najedené, počkejte v šatně. V době, kdy děti v jídelně obědvají, popř. Odpolední vyzvedávání od Předem ráno upozorněte, že dítě nebudete vyzvedávat Vy, ale např. Pokud budete chtít, aby Vaše dítě vyzvedávala osoba mladší 18 let, popřípadě cizí osoba, musí mít v MŠ sepsanou plnou moc, jejíž formulář Vám vydá p.

Jiným osobám nebudou Vaše děti vydány! E- mailem třídy, kterou vaše dítě navštěvuje, také do 8 hodin. Pokud budou telefonicky omlouvat své dítě rodiče předškoláků, musí pak dodat písemnou omluvu dítěte se zdůvodněním, proč chybělo. Do 8 hodin se nahlašuje dítěti stravné, pokud nebude odhlášeno, bude mu účtováno. Do MŠ přivádějte pouze děti zdravé, příznaky onemocnění, které se projevily doma nezatajujte horečka, průjem, zvracení, kašel, zánět spojivek, zavšivení atd. Podávání léků v MŠ není přípustné např.

Jedinou výjimku činí trvale podávané léky nutno předem přinést potvrzení lékaře, že dítě je musí trvale užívat.

seznamte se s dospělým Kolín

Přihlášení dítěte po nepřítomnosti opět proveďte předem, nejdéle do 8 hodin pokud ho do této doby nepřivedete. Zabraňte i tomu, aby dítě přineslo z domova cennosti, zápalky, nože atd. Během letních prázdnin bude MŠ uzavřena cca 5 týdnů — přesný termín bude znám v únoru , na základě dohody všech kolínských MŠ, aby vždy alespoň jedna zajišťovala provoz pro pracující rodiče , kteří v době uzavírky domovské MŠ nečerpají dovolenou na školu zajišťující provoz je pak možno dítě přihlásit formulářem vydaným v domovské MŠ.

Bližší informace budou vydány v březnu na základě vyvěšení plánu uzavírky kolínských MŠ. Je vyvěšen ve vestibulu a na internetových stránkách MŠ. Týdenní vzdělávací témata obou tříd jsou vyvěšena na nástěnkách v šatnách. Doporučujeme je sledovat, s dětmi doma o tématu hovořit, prohlubovat jeho poznatky získané v MŠ. Předškoláci budou dostávat domů pracovní listy, aby si tématiku procvičili i doma s rodiči — vypracovaný pracovní list přinesou druhý den do MŠ pracovní listy zpracované v MŠ i doma se zakládají do portfolia dítěte pro sledování jeho vývoje a připravenosti na vstup do ZŠ.

Dnes už se vyplňují v MŠ na PC, proto potřebujeme doplnit do jeho formuláře další údaje, které jste neuvedli do žádosti o přijetí do MŠ — viz přiložený formulář. Vytištěný Evidenční list dítěte pak obdržíte k podpisu. Případné změny v průběhu docházky dítěte do MŠ je třeba nahlásit — změna bydliště, telefonů, osob k vyzvedávání, změny zdravot. Při zpracování těchto informací a doporučení jsme vycházeli z našich dlouhodobých zkušeností, naší snahou je co nejrychlejší adaptace Vašeho dítěte na naši MŠ, maximální spokojenost dítěte i Vás a předcházení případným nedorozuměním, nejasnostem atd.

Další informace, případné dotazy budeme řešit aktuálně dle potřeby. Mateřská škola je dvojtřídní. Ve II. Počet dětí zařazených v I. Kriteria pro přijímání dětí do MŠ pro daný školní rok jsou vydány zřizovatelem mateřské školy. O školce Pro rodiče Fotogalerie Jídelníček Kontakt.

0 / 5