Vladana, 21

Číslo profilu 5318765
Datum registrace 05.02.2023
Aktualizován 06/9/2023
Jméno Vladana
Země Czech Republic
Město Hodonín
Orientace Lesbičky
Věk 21
Znamení zvěrokruhu Váhy
Výška 151 cm
Váha 55 kg
Barva vlasů Hnědý
Barva očí Hnědý
Kouření Ano
Alkohol Ano
Oblíbené země Thailand Lotyšsko Estonsko Tunisko

Olomoučtí školáci dostali nové učebny, tělocvičnu i terasu na střeše - Olomoucký deník

Tuto zprávu poskytl uživatel Vladana Hodonín 06/10/2023 01:21:06

Na osmém desetinném místě magnetického momentu subatomární částice mion se vyskytl problém. Zpráva se mezi kvantovými fyziky rozšířila jako lavina. Pro fyziky se otevírá nové pole k objevování.

A hledání odpovědí na otázky o podstatě vesmíru. Experiment Mion g-2 proběhl letos na jaře v laboratořích Fermilab v Chicagu.

Na počátku dubna tamní vědci potvrdili, že se mion chová opravdu jinak, než se doposud předpokládalo. Podle některých teoretických fyziků to minimálně znamená oprášení současných teorií, další spekulují rovnou o revoluci.

Seznam titulů naší knihovny

Na základě experimentů a teorií sahajících až raným pracím Alberta Einsteina vytvořili v průběhu minulého století vědci teorii o tom, jak je vesmír - od jeho nejmenších částic až po největší síly - sestaven. Tato teorie nese název standardní model částicové fyziky, a doposud bez větších diskusí všeobecně platila.

I v ní ovšem existuje několik mezer. Například se objevila temná hmota, která při původních výpočtech nebyla zohledněna. Žádný problém, řekli si vědci. Postavili větší urychlovače, jakým je třeba ten Velký hadronový v CERN ve švýcarském podzemí, aby prozkoumali nejzákladnější vlastnosti částic.

Přesto mezery zůstávají.

Fyzika nekončí. Anomálie experimentu g-2 otevírá pole pro nové spekulace - Olomoucký deník

Nyní spatřily světlo světa předběžné výsledky experimentu Mion g-2 , které byly zveřejněny v Physical Review Letters. A objevila se taková titěrnost. Nepřesnost na osmém desetinném místě. Výsledky měření magnetického momentu mionu neodpovídaly hodnotě, kterou předpověděla teorie struktury hmoty, což je jen jiný název pro standardní model částicové fyziky.

Může mít tato minimální odchylka opravdu tak fatální důsledky pro naše chápaní vesmíru? Nejmenší částice totiž ovlivňují ty největší vesmírné síly. Drobné rozdíly ve vlastnostech každé částice ovlivňují způsob, jakým se vesmír po Velkém třesku rozpínal a vyvíjel.

A to ovlivnilo úplně vše: Od toho, jak galaxie drží pohromadě, až po podstatu samotné hmoty. Existuje několik sprostých podezřelých, kteří by mohli mít prsty ve změřené anomálii.

Tedy pokud celý experiment není chybný. Supersymetrie tvrdí, že každá subatomární částice má svoji partnerskou částici. Záporný mion, těžší bratranec elektronu, by měl mít někde svého pozitivního sourozence. Tato zastřešující teorie tak vysvětlila několik zmíněných mezer, včetně temné hmoty. Jenže ani Velký hadronový urychlovač žádné důkazy o těchto extra částicích nenašel. Další možností je existence nějaké dosud neobjevené, relativně těžké formy hmoty, která by s miony silně interagovala.

Anebo by mohly existovat ve vesmíru další druhy exotických částic, dosud neobjevených, které s miony slabě interagují a způsobily onu diferenci. Důležité je, že téměř jakékoli vysvětlení anomálie s sebou nese i hluboké dopady na naše znalosti vývoje vesmíru.

Výše tři uvedené teorie jsou, řekněme, nejvíce racionální, pokud to tak ve kvantové fyzice lze vůbec říci. Ale existují i teorie vyloženě fantaskní. Například, že do mionů narážejí částice, které k nám nakukují z jiných dimenzí. Oba vědci ale společně tvrdí: Nejdůležitější je, šmahem tyto teorie neodmítat, bez ohledu na to, jak divoce mohou znít.

Úplně prvním krokem ale musí být jednoznačné potvrzení naměřených výsledků experimentu Mion g Vědci na to dokonce mají systém, který umožňuje stanovit, zda jsou získaná data relevantní a že se nejedná jen třeba o výkyv. Výsledek oznámený v dubnu dosáhl hodnoty 4,2 sigma, přičemž hodnota 5 sigma znamená, že je to skoro jistě pravda.

Experiment Mion g-2 poskytl obrovské množství dat, které bude třeba nejprve pečlivě projít. Mezitím by se již měly ale objevit výsledky několika velmi komplikovaných teoretických výpočtů - tak složitých, že i ty nejvýkonnější superpočítače světa je musí řešit měsíce. I ty by mohly výsledky posunout k úrovni spolehlivosti 5 sigma.

Všechno toto vzrušení nad odchylkou magnetického momentu se může zdát jako přehnané. Ale jak píše scitechdaily. V polovině Myslím, že až se jednoho dne ohlédneme za dneškem, bude hrát mionový experiment stejnou roli.

Experiment Mion g-2 Mion je záporně nabitá elementární částice. Stejně jako elektron má svůj vnitřní moment hybnosti, tzv. Rotace způsobuje, že se elektron a mion chovají jako mikroskopické magnety.

Proto mají magnetický moment, který interaguje s vnějšími magnetickými poli. Po dlouhou dobu se věřilo, že tzv. V polovině minulého století bylo změřeno, že hodnota g elektronu je o něco větší než 2.

Vědci to přisoudili vlivu vakua. V kvantové teorii není vakuum prázdné studené nic.

//OL4you by OL4you - Issuu

Je naplněno oceánem částic, které vznikají, zanikají, přicházejí, odcházejí, mění se. Proto gyromagnetický poměr pro elektron i mion je o něco větší než 2. Při výpočtech bylo nutné přidat tedy příspěvky všech elementárních částic, které existují a jejichž virtuální dvojice se mohou vynořit z prázdna jako duchové a okamžitě znovu zmizet.

rande s fyzikou online Uničov

Hodnota g gyromagnetického poměru je proto citlivým indikátorem, který ukazuje, zda bereme v úvahu všechny částice, které by potenciálně mohly existovat. Fyzici si uvědomili, že měření rozdílu g-2 pro mion může poskytnout relativně objektivní představu o tom, kolik různých elementárních částic se před námi skrývá v nicotě vakua.

A možná je mezi nimi i něco, co neznáme. Zdroj: magazín Quanta, Wikipedie.

Seznamka naLovu - Mapa stránek

Prezidentské volby proběhnou v termínu Prezident se volí přímou volbou, dosavadní dvě přímé volby vyhrál Miloš Zeman. O názorech prezidentských kandidátů se dozvíte v unikátním prezidentském souboji Deníku.

Přinášíme také volební průzkumy , návod, jak volit , a rozhovory s rodinnými příslušníky kandidátů. Chci zprávy do e-mailu. Fyzika nekončí. Anomálie experimentu g-2 otevírá pole pro nové spekulace.

rande s fyzikou online Uničov

Martin Kratochvíl editor, redaktor. Magnetický moment mionu byl poprvé změřen před 20 lety Foto: Shutterstock. Cestovat rychleji než světlo je možné, tvrdí vědec. Nabídl řešení. Fyzici z celého světa zadrželi dech. Nastal experiment poslední naděje. Nezbedné planety mohou mít obyvatelné měsíce, tvrdí vědci. Našli kandidáty. Olomoucko Olomoucko 6. Zprávy z Česka Olomoucko 2. Olomoucko 18 5. Aréna názorů. Tipy na víkend. Stavba 5. Do světa Autosalon Dům a zahrada. Věda a technika Společnost 6.

Zdraví 5. Kutilství Celebrity 4. Prezidentské volby Prezidentské volby proběhnou v termínu Seznam titulů naší knihovny. Seznam titulů. Tři roky 2. Události od svolání Prozatimního národního shromáždění v květnu do druhého výročí osvobození Prahy v květnu Události od svolání Prozatimního národního shromáždění v květnu di drzhého výročí osvobození Prahy v květnu Vybrané spisy - I. Přednášky k úvodu do psychoanylýzy, 2. Nová řada přednášek k úvodu do psychoanalýzy. Vybrané spisy II.

Studie o hysterii2. Využívání informačních a komunikačních technologií v domácnostech a mezi jednotlivci v roce Přehledné dějiny českého a slovenského dějepisectví I. Od počátků národní kultury až po vyznění odborného úkolu dějepisectví v druhé polovině České země v éře první republiky díl.

Dějiny druhé světové války sv. Válka v Tichomoří a v Asii. Závěr druhé světové války. V hodině dvanácté Soubor projevů státního presidenta a členů vlády Protektorátu Čechy a Morava po Smlouva mezi Československem a Sovětským svazem o přátelství, vzájemné spolupráci a některé projevy o této smlouvě Program prvé domácí vlády republiky,vlády národní fronty Čechů a Slováků Sbírka dokumentů duben Zpráva zvláštní komise pro zjištění a vyšetření okolností, za kterých byli německými fašistickými vetřelci postříleni v Katyňském lese zajatí polští důstojníci.

Novinky ve fondu knihovny - Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích

Staré Město revoluční Příspěvek k dějinám revolučního dělnického hnutí v okrese Uherské Hradiště do roku Spiknutí proti republice Dokumentární vylíčení cílů, organisace, rozsahu a vývoje odhaleného protistátního spiknutí na Slovensku. Československo a Norimberský proces Hlavní dokumenty norimberského procesu o zločinech nacistů proti Československu.

Sudetští Němci v nacistickém státě Politika a nálada obyvatelstva v říšské župě Sudety Padli za náš lepší zítřek, Památce sovětských hrdinů zahynulých při osvobozování Jihočeského kraje. Kdo osvobodil Prahu, Otevřený dopis sovětských důstojníků k provokační diskusi v "Dnešku", Zvl. Naše národní minulost v dokumentech Chrestomatie k dějinám Československa I. Naše národní minulost v dokumentech Chrestomatie k dějinám Československa II.

Kapitoly z českých dějin I. Na pomoc demokratickému Španělsku; Účast východních Čech na pomoci demokratickému Španělsku - Druhá republika Svár demokracie a totality v politickém, společenském a kulturním životě. Přísně tajné! Literatura faktu - Letecké dodávky zbraní ze Západu, Poslední dny života J. Literatura faktu - Ztracené tolary, Vladaři a ruleta smrti, Podivná smrt náčelníka štábu. Borovský zavražděn? Literatura faktu - Tobrucké krysy; Biskupův zločin; Žena pod gilotinou; Historie policejního letectva; Panská pýcha ….

Dějiny psané kuráží a přepisované zbabělci Spor o příčiny, průběh a výsledky druhé světové války v zrcadle autentických pramenů a svědectví. Masaryka, E. Beneše a M. Museli pracovat pro Říši; Nucené pracovní nasazení českého obyvatelstva v letech 2. Svědectví o morálním úpadku; O pokrytcích a odpadlících, kteří udělali ze Svatého písma návod k vraždění a etnickým čistkám; Falšovatelé historie.

Reinigung und Konservierung von Münzen Teil 1 |

Dějiny Sovětského svazu a Československo-sovětských vztahů v dokumentech dil I. Bojující Československo Vyšlo jako první kniha dokumentů na osvobozeneckém území Československa. Vláda Karla IV.

Po boku prezidenta; Generál František Moravec a jeho zpravodajská služba ve světle archivních dokumentů. Historický atlas II. Arabsko izraelské války Válka a mír na Blízkém východě od války za nezávislost v roce po současnost. Svět islámu, Nástin politického, sociálního, hospodářského a kulturního vývoje zemí, do nichž proniklo učení arabského proroka, od jeho vystoupení do konce první světové války.

Legionáři v nové republice, Programové prohlášení Československé obce legionářské v Praze I accuse! Stopami strádání a bojů I. Stopami strádání a bojů II. Atlantický pakt nebo kolektivní bezpečnost Evropy S dokumenty, mapami a chronologickým přehledem.

Lidice - čin krvavého teroru a porušení zákonů i základních lidských práv nepůjčovat - podpisy autorů. Na frontě studené války, Československo , Výstava k Protifašistický a národně osvobozenecký boj českého a slovenského lidu - I. Pražské teoreticko-politické konferenci - Listopadu Vy padlí… Vám budiž věčná čest a sláva! Oběti německého fašismu na okrese Hradec Králové v letech Vysídlení německého obyvatelstva z Brna ve dnech Podbrezovská konference fakta a dokumenty z konference závodních výborů a důvěrnických sborů v Podbrezové K antikomunistickým dezinformacím o příčinách, průběhu a výsledcích druhé světové války; k nebezpečí nového nástupu fašismu.

Pražské teoreticko-politické konferenci s mezinárodní účastí. Blibliografie českých a československých dějin - výběr z knih, sborníků a článků vydaných v letech - a doplňky za roky svazek 3. Blibliografie českých a československých dějin - výběr z knih, sborníků a článků vydaných v letech - a doplňky za roky svazek 1. Komu patří omluva? Historická pravda o poválečných událostech sborník prací ze semináře konaného v Brně Literatura faktu — Puč v Chile, Tajné služby a vesmír, Tajemství zednářských lóží.

Literatura faktu — Chebské drama: Smrt Albrechta Vadlštejna. Poradce Josefa Smrkovského hovoří. Osudy rakousko-uherského křižníku Zenta. Literatura faktu — Zapřísáhlý nepřítel Habsburků. Verdunský vítěz, nebo vlastizrádce? Literatura faktu — Byli Američané na měsíci? Literatura faktu — Osudy B. Smetany, Češi na ponorkách, Mohl Patton osvobodit Prahu? Literatura faktu — Byl Napoleon zavražděn? Literatura faktu — Muž se železnou maskou, Šifrovací legenda: Enigma, Tajní spolupracovníci četnictva, Loučení s Jadranem.

Literatura faktu — Smrt brazilského prezidenta, Josef Smrkovský, Pražské povstání Biebla, Omyl u Waterloo? Literatura faktu — Proč Gabčík nestřílel?

0 / 5