Hanna, 28

Číslo profilu 5513336
Datum registrace 02.02.2023
Aktualizován 06/3/2023
Jméno Hanna
Země Czech Republic
Město Vysoké Mýto
Orientace Bisexuální
Věk 28
Znamení zvěrokruhu Lev
Výška 162 cm
Váha 79 kg
Barva vlasů Bruneta
Barva očí Modrý
Kouření Ano
Alkohol Ano
Oblíbené země Estonsko Vietnam Malta Lucembursko Pacifik Jižní Afrika

Podrobné vyhledávání | Registr smluv

Tuto zprávu poskytl uživatel Hanna Vysoké Mýto 06/4/2023 04:10:06

Hrad, či spíše hrádek Sion, pojmenovaný podle biblické hory, leží nedaleko Kutné Hory a ve známost vešel především díky výkladům dějepisců ve škole či filmovým zpracováním Jiráskova románu. Sion je zde líčen jako sídlo posledního husitského bojovníka a zarputilého odpůrce císaře Zikmunda Jana Roháče z Dubé. Ten se zde dlouhé čtyři měsíce bránil několikanásobné přesile, aby v závěrečné kruté řeži byl se svými spolubojovníky zajat a posléze v Praze popraven.

Pokusme se však zjistit, jak to bylo doopravdy. Sion byl založen pravděpodobně v letech —27 jako rezidence husitského hejtmana Jana Roháče z Dubé.

nebezpečná známost Kutná Hora

Jednalo se o relativně malý hrad o půdorysu trojúhelníku, s délkou odvěsen nepřesahujících 40 metrů. Před hradem se nacházelo malé předhradí opevněné zemními valy. Samotný hrad se pak nacházel za mohutným příkopem. Již skutečnost, že hrad neměl vlastní zdroj vody, ani žádnou věž umožňující aktivnější obranu, svědčí o tom, že hrad nebyl schopen odolávat útoku většího vojska ani několik dnů, natož mnoho měsíců. Z hlediska fortifikačního pak stojí za zmínku jen polookrouhlá zemní bašta umožňující použití děl, jedna z prvních svého druhu.

Rekonstrukce vzhledu. O dobývání hradu máme zprávy především od katolického historika Aenea Sylvia. Obležen byl na svém hradě za čtyři měsíce a vší silou i mocí dobýván.

Ale že zámek na vrchu hory postaven a valem, příkopy a zdmi dostatečně ohražen byl, nesnadno bylo jej přemoci a dobýti. Přistoupiti blíže ke zdem bránil příkop hluboký, v němžto ačkoli nebylo vody opět zajímavá a hodnotná informace : , však pracné a nebezpečné bylo vojákům do něho se pustiti a zase nahoru na valy, kteříž byli okolo zdí, vylézti, pro množství husté střelby, kteráž z hradu šla. Kronikář nám zde líčí strasti, se kterými se museli početní obléhatelé údajně potýkat. To způsobivše, čekali na vítr, kterýž by z ležení na hrad vál; ten když se prudký zdvihl dne 6.

Vtom onino štolu prorazivše do příkopu vskočili, a přistavivše žebříky na valy, outokem je zlézti usilovali. Přihodilo se, že toho času Roháč obědval; nemnozí, ježto zdí střáhli, okřik učinili; z toho vznikl hřmot, že odevšad obležení běželi k bránění valů. Roháč také nechav jídla a uchvátiv zbroj, pospíšil z hradu, aby své ochránil. Bili se jednoho času na mnoha místech velmi ukrutně, zvláště kde Roháč přítomen byl. Mezitím z jiné strany nepřátelé valů se zmocnili, a mnohé povraždivše, do hradu se tiskli.

Roháč chvátaje navrátiti se k hradu, oskočen jest a jat ve předhradí s šesti svými bojovníky… Ještě drželi se Roháčovi lidé na hradě: ale v temnu nočním když počali utíkati odtud, schytáno jest jich 46 osob a mezi nimi zejména polský rytíř Výšek Račinský, kněz Martin Prostředek i znamenitý puškař Zelený; po čemž hrad tudíž opanován, zapálen a zbořen jest, vězňové pak u vítězném hluku do Prahy vedeni.

Tolik tedy dobové prameny. Pokud však čteme zprávy z dob husitských válek, ať již z pera příznivce kalicha či papeže, musíme si uvědomit, že byly vždy, někdy více a někdy méně, ideově zabarvené a upravené dle potřeby. Dvojnásobně to pak platí v tomto případě, neboť Aeneus nebyl očitým svědkem dobývání a zprávy se k němu dostaly až druhé či třetí ruky, tedy i nechtěně upravené či zveličené.

Především si musíme uvědomit, že Jan Roháč byl strýcem Hynka Ptáčka! Navíc Hynek nebyl císaři, stejně jako většina české šlechty, příliš nakloněn, takže proč by zbytečně proléval vlastní krev?!

Utábořil se se svým vojskem mnohonásobně převyšujícím počet obránců před hradem a vyčkával. Mezitím možná provedl několik pokusů o útok, byl však obránci hravě odražen. Děla a praky pravděpodobně nepoužil vůbec, o čemž svědčí archeologické nálezy střel. Dělostřelectvo bylo přece jen stále v plenkách a navíc se jednalo, zvláště v případě obléhání, o dosti drahou záležitost.

Palbu si tak Hynek nechal až na závěrečný útok. Starší vyobrazení polohy hradu Sion. Pláň 2. Příkop 3. Místo, kde byl snad zajat Jan Roháč 4. Branka 5.

Dánský filmař Ole Bornedal se dostal do povědomí diváků především díky hororově laděnému thrilleru Noční hlídač z roku a jeho následnému remaku Hlídač mrtvých.

Nebezpečná známost. - Kutná Hora |

O dvacet let později uvedl Bornedal osmidílnou minisérii Ta se zabývá tématem druhé šlesvické války, v jejímž důsledku Dánsko utrpělo svou největší porážku v dějinách. Po vydání se seriál dočkal rozporuplných reakcí a stal se předmětem veřejné diskuze.

Dle kritiků se totiž tvůrce dopustil řady nepřesností a celou neblahou událost značně zjednodušil. Jednu z nejúspěšnějších diverzních akcí druhé světové války mají na svědomí čeští vojáci zahraničního odboje Josef Gabčík a Jan Kubiš. Těm se Jak celá mise s kódovým označením Operace Anthropoid probíhala se dozvíte v úspěšném snímku z roku Detektivní sci-fi film ukazuje svět blízké budoucnosti, ve které se dají oběti nehod či vražd znovu oživit, což s sebou přináší celou řadu nečekaných situací.

Hlavní hrdinkou je ambiciózní kriminalistka, která má za úkol vyřešit vraždu jednoho z autorů revoluční technologie. Film se skvělým hereckým obsazením vznikl v koprodukci Česka, Slovenska, Polska a Srbska. Záběry procházejí složitou precizní proměnou náročné obrazové postprodukce a ve filmu spatříte třeba futuristicky posunuté barokní paláce nebo ikonické budovy z dob komunismu.

Pierre Choderlos de Laclos – Nebezpečné známosti – Plnoknih

Darren Lynn Bousman, který má na kontě několik dílů Saw, natočil horor Cello. Jeremy Irons si v něm zahraje po boku veterána Saw Tobina Bella. Děj se bude točit okolo mladého ctižádostivého hudebníka, který zjistí, že cello, které si pořídil, má velmi zajímavou, hodně krvavou minulost a možná je jeho hudební nástroj dokonce prokletý.

Cena nástroje je tak oproti jeho původním představám mnohem zákeřnější. Americký televizní seriál Dangerous Liaisons neboli Nebezpečné známosti představuje ústřední dvojici bývalých milenců, kteří se snaží využívat druhé pomocí dokonale propracovaného umění svádění. Jde o zdařilou televizní adaptaci klasického románu z I tento ambiciózní projekt se natáčel u nás.

Napínavá šestidílná série o matce, která pomocí své vycvičené strategické mysli bojuje o život své unesené dcery.

World Media Partners, s.r.o.

Vera se ve své profesi zabývá činnostmi, jako je analýza rizik, teorie her a interaktivní rozhodování, což je akademická disciplína vyvinutá ve stínu studené války. Tyto racionální metody se stávají jedinou zbraní, díky které chce zoufalá matka zachránit Elsin život.

Únosci požadují, aby Vera zvýšila hodnocení rizika u své pojišťovny pro malou africkou zemi. Ale Vera si uvědomuje, že pokud se podřídí, Elsina šance na přežití je mizivá. Úspěšný osmidílný detektivní seriál kde nenápadný a introvertní vyšetřovatel Emil v elitní jednotce Národní centrály proti organizovanému zločinu nevyniká ve fyzických akcích ani střelbě.

Je to spíše přátelský analytik, který pracuje na kriminálce a ústředí proti organizovanému zločinu a není zvyklý chodit do terénu. Vlivem jistých okolností se dostane s parťačkou Radkou do akce, kde se k Emilovi přidá skrytý a záhadný pomocník, který mu doslova změní život. Užijete si chvíle napětí, prvky štiplavé ironie i spoustu skvělého humoru. Britský akční seriál s prvky fantasy s názvem Extinction přináší spoustu zvratů a napětí.

Osmidílný sci-fi thriller Extinction Zánik reálně a do detailů představuje příběh zamilovaného mladíka, který zažije opravdový konec světa. Podaří se mu vrátit se zpět v čase a začíná ovlivňovat budoucnost. Snímek byl natočen v našem městě s názvem Most, který filmaře při výběru lokací zaujal, protože vyhovoval jejich představě typického východoevropského města, kde se jim podařilo skvěle vytvořit kulisu totalitní společnosti.

Joe je uskupením těch nejlepších vojáků, kteří bojují proti zbrojařské firmě Destro a zločinecké organizaci Kobra. Jako ústřední člen týmu se představil Channing Tatum v roli Dukea, jemuž zdárně sekunduje herečka Rachel Nichols alias špionka Scarlett. Generála Hawka pak ztvárnil Dennis Quaid a ve filmu si menší roli zahrála také česká modelka Karolína Kurková. Postavy jednotlivých hrdinů vychází z kolekce stejnojmenných akčních figurek, s nimiž vyrostly miliony dětí.

Příběh tří kluků žijících v pohraničním městě Cvikov, kteří mají rádi formule a dobrodružství a žijí svůj sen dostat se na závody Formule 1. Životem zklamaný Roman vede ne moc prosperující autobazar. Podivínský a pořádku milovný Emil má svou autodílnu. Štětka zase krade auta a motorky, které rozprodává na náhradní díly.

Emil vyhraje v televizní soutěži vstupenky na Velkou cenu Formule 1 v Barceloně. Odstartují divoký road trip za svým snem plný nečekaných událostí.

Řízení pod vlivem drog - Policie České republiky

Seriál Haunted režiséra a scénáristy Jana Pavlackého je prvním hororovým počinem natočeným v české produkci pod záštitou streamovací služby Netflix. Jeho jednotlivé díly vypráví o lidech, kteří se stali svědky nadpřirozených jevů a nevysvětlitelných událostí, jež se navždy zapsaly do jejich životů.

První série Haunted vyšla na Netflixu Seriál inspirovaný skutečným příběhem italského primáře Pierdante Piccioniho, který popsal ve svých autobiografických románech Minus dvanáct a První pomoc. U kolegů má respekt špičkového experta, chybí mu však lidskost a soucit. Po úrazu hlavy přijde o poslední léta svých vzpomínek, postupně objevuje okolní svět a snaží se pochopit svou osobnost. Pracovní i osobní vztahy získávají odlišnou dynamiku. Tvrdý obchodník, arogantní workoholik a majitel pražské firmy Ondřej má peníze jako smysl života.

V Nebrasce uzavře životní obchod s bohatým investorem do výstavby luxusních rezidencí v Praze. Na cestě z Ameriky přelétá jeho letadlo nad rezervací, kde probíhá pohřeb indiánského náčelníka, jehož duch stoupající k nebi se náhodou vtělí do Ondřeje. Duch má o životě a hodnotách odlišné představy.

Nebezpečné známosti - Choderlos de Laclos | - vaše internetové knihkupectví

Ráno doma Ondřeje probudí neodbytný hlas v hlavě, který se rozhodl jeho život změnit. Každodenní situace dostávají nový rozměr a mezi Ondřejem a duchem začíná neúprosný souboj plný situační komiky. Jojo Rabbit, nebo chcete-li Králíček Jojo, je válečná komedie z doby druhé světové války, pojednávající o blonďatém chlapci, jemuž nikdo neřekne jinak než Jojo.

Jojo je nadšený mladý nacista, neublížil by ani mouše a za kamaráda má samotného Adolf Hitlera! Co se stane ve chvíli, kdy malý Jojo zjistí, že jeho matka, kterou hraje slavná Scarlett Johansson, ukrývá v podkroví židovskou dívku?

Roku se česká herečka Lída Bárové vypraví do berlínských filmových ateliérů Babelsberg. Přestože na ní zpočátku čeká řada problémů, v evropském Hollywoodu nakonec uspěje a její hvězda stoupá strmě vzhůru. Po nevydařeném vztahu s hereckým kolegou Gustavem Fröhlichem končí v náručí ministra propagandy Goebbelse, což se ovšem znelíbí Adolfu Hitlerovi, který donutí Goebbelse románek s Baarovou ukončit.

Baarová je poté nucena během Křišťálové noci v roce uprchnout zpět do své vlasti. Dramatický příběh jedné z nejúspěšnějších českých hereček přivedl na stříbrná plátna režisér Filip Renč, role Lídy Baarové se ujala slovenská herečka Táňa Pauhofová. Nejrozsáhlejší mezinárodní koprodukční projekt České televize — i tak by se dalo popsat pokračování úspěšného životopisného dramatu o jedné z nejvýznamnějších vladařek historie.

Scénář k původnímu snímku i k jeho druhému dílu napsala Mirka Zlatníková a na režisérskou židli usedl renomovaný Robert Dorhnelm. Filmovalo se celkem dnů, na seriálu se vystřídalo více než herců a ústřední role patří Pavle Beretové a Stanislavu Majerovi. Ona je přímočará a soutěživá, on výbušný a náladový.

Jednotlivé kriminální případy jsou inspirovány skutečnostmi, které police na Ostravsku vyšetřovala během uplynulých několika let. V zapadlém městečku Nejdek začíná skupinka svérázných přátel pomalu přicházet o své ambice, energii, mládí i zdraví.

Horst, Fery, Hugo, Pučma a Vladěna se často setkávají a nostalgicky vracejí do zlatých časů Ze všedních dní plných rutiny zlenivělé sportovce vytrhne pozvánka na první klubové mistrovství veteránů v národní házené na Slovensku. Komedie, u které se opravdu zasmějete. Národní třída je česko-německým filmem z dílny režiséra Štěpána Altrichtera, jenž se začal natáčet na podzim roku v Praze. Snímek sleduje osudy hlavního hrdiny přezdívaného Vandam, který nejde daleko pro ránu, často cvičí, holduje alkoholu, dělá si zálusk na hospodskou Lucku a především vzdoruje systému, seč může.

Německý krimiseriál plný zvratů. Právník Thomas Borchert ve Frankfurtu přišel o svoji právnickou firmu. Jeho společník spáchal sebevraždu a noviny píšou hlavně o tom, že je zloděj a podvodník.

Proto se vrací do rodného Curychu, tedy do místa, kde měl přátele a život, aby očistil svoje poskvrněné jméno. Právník je hnán svým smyslem pro spravedlnost a snaží se pomáhat lidem v nouzi. Jeho samotného do Curychu zavedla zmíněná série potíží, kvůli kterým si na něj chce posvítit hlavně státní zástupce.

Čtyřicetiletý záchranář Jan Kavka opouští manželku Evu, která se v okamžiku rozchodu stává tragickou obětí zločinu. Vdovec si vyčítá, že smrt nepřímo zavinil a nepřišel jí na pomoc. Útočiště mu poskytne kamarád Michal v boxerském klubu, kde se spřátelí s jeho chráněnkou Gretou, které tělocvična nahrazuje rodinu.

nebezpečná známost Kutná Hora

Vyšetřovatel Dvořák zjistí, že pachatel a feťák Robert Stránský je informátor pod ochranou vyšetřovatelky Mudrové z protidrogové centrály. Jan se vydává na vlastní cestu odplaty. Otázkou zůstává, zda najde kromě pomsty i odpuštění sám k sobě. Kriminální seriál s unikátním pohledem na tým vyšetřovatelů. Vedle desítky uzavřených případů si vychutnáte silné osobní příběhy hlavních postav ovlivňovaných jejich případy.

Major Karla Langerová, kapitán Richard Čech a kapitán Jan Trunpeta vyšetřují vraždy s nečekanými zvraty a překvapivým rozuzlením. Uvidíte, jak snadno se vyšetřovatelé mohou ocitnout v samotném centru zločinu, ať už jako oběti či podezřelí. Karla navíc na vlastní pěst pátrá po objasnění smrti svého manžela, bývalého policisty zastřeleného ve službě, což ovlivní osudy všech v okolí.

Francouzský špionážní seriál Operations Totems přináší milostný příběh dvou nepřátelských špionů. Akční thriller se odehrává uprostřed studené války v roce a mapuje situaci od východního Berlína až po Paříž a od severní Afriky až po SSSR. Snímek sleduje tajného agenta Francise Morizeta, který se snaží životem nést svou legendu o otcovském plášti v době, kdy poprvé míří do akce a přitom narazí na novou členku KGB Lyudmilu.

Na podzim roku přinesla internetová televize Stream. Druhá řada dorazila o rok později a prostředí poutě vyměnila za pražský Palác kultury. Vedle pobavení seriál poslouží také jako věrný obraz porevoluční doby zkažené finančními a politickými podvody. Kriminální seriál inspirovaný 14 skutečnými případy, které řešili po roce policisté oddělení vražd na území Prahy.

Seriál se opírá o autenticitu a přesnost v popisu policejního prostředí, žargonu i vyšetřovacích postupů a způsob pátrání i usvědčení zůstává do velké míry zachován.

0 / 5