Barbora, 30

Číslo profilu 5576253
Datum registrace 05.02.2023
Aktualizován 03/25/2023
Jméno Barbora
Země Czech Republic
Město Bruntál
Orientace Lesbičky
Věk 30
Znamení zvěrokruhu Kozoroh
Výška 162 cm
Váha 71 kg
Barva vlasů Blond
Barva očí Líska
Kouření Ano
Alkohol Ano
Oblíbené země Spojené arabské emiráty Slovinsko Indonésie

lidé ze středočeského kraje –

Tuto zprávu poskytl uživatel Barbora Bruntál 03/26/2023 08:10:03

Před více než 15 lety na něj v práci spadla automobilová konstrukce, celých 1,5 tuny železa. Od té doby je na vozíku. Krátce po téhle nešťastné události si nechal na ruku vytetovat symbol invalidního vozíku s datem 9. Žije v Pátku u Poděbrad s partnerkou a třemi dětmi. Dvě mají společně, třetí dítě — dceru Bereniku — má Katka z předchozího vztahu.

seznamka hendikepovaných Říčany

Zdeněk za sebou má tři paralympiády, mistrovství světa i Evropy. A aby toho nebylo málo, je mistrem ČR v horské cyklistice handicapovaných a také republikovým mistrem v paraboxu. O životě na vozíku jezdí pravidelně besedovat na základní a střední školy. Smyslem jeho života je rodina a sport, ale posledních několik let mu víc a víc selhává tělo.

Trápí ho jednak obří dekubit, druhak nesnesitelně silné křeče, kvůli kterým nemůže spát víc než dvě hodiny v kuse. Jeho stav se prudce zhoršuje a bolesti, které má, jsou už dnes natolik silné, že bez opiátů nepřežije ani den. Už neví kudy dál, má pocit, že o pozornost lékařů se musí doslova doprošovat, není pro ně akutní pacient a oporu mu nenabízí ani Český svaz ledního hokeje, pro který jsou prý sledge hokejisté spíš jen finanční zátěž.

Reprezentuje stát, stát na něj kašle. Tudíž už ani nemá sílu stmelovat ostatní členy nároďáku, protože jejich morálka je nulová a tým je v rozkladu, bez zájmu o hru a výsledek. Tenhle rozhovor je o bolesti a lhostejnosti.

Srdce Zdeňkova příběhu nese motiv hrbolaté cesty ve tvaru čísla Právě tohle číslo ho po celou dobu doprovází na ledě a stalo se i jedním z jeho tetování. Protože má můj hluboký respekt. Rok co rok se mu udělá obří prosezenina, která se stále zhoršuje. Byl už na sedmi operacích. Teď ho čeká další. Bohužel, tohle řešení zabere vždy jen na pár týdnů a problém se pak vrátí ještě ve větším rozsahu.

Chtěla bych proto najít někoho, kdo tohohle kluka, tátu tří dětí, dokáže dát zdravotně dohromady, protože se kvůli obřímu dekubitu doslova rozpadá zaživa. Někoho, kdo dokáže najít příčinu jeho zdravotních problémů, kdo nebude jen provizorně řešit důsledek.

Někoho, kdo si uvědomí, že Zdeněk je opravdu akutní pacient. Šafi si to zaslouží nejvíc ze všech lidí, které znám. Všechno jde. I mrtvá koza jde. Klukovi, co chce jen slušně vychovávat svoje děti a důstojně reprezentovat naši zem.

Rozpadám se. Bez legrace. Jak sedím na vozíku, tak mám dekubitus čtvrtýho stupně — ten nejtěžší. Dekubit je proleženina, otlačenina, která má dva typy: vnitřní a vnější. Ten vnější vznikne tak, když se dlouho sedí nebo leží. Kvůli tomu se to taky vůbec nehojí a stane se z toho čím dál větší nekrotizující rána, která je pak hodně špatná. Já už mám dekubit vnitřní, což je věc, o který prostě nevíš. Ono to tam může třeba měsíc něco dělat, zlobit, růst, ale já tím, že necítím spodek, tak o tom nevím.

Mám jen na základě toho příznaky, podle kterých vím, že se s tělem něco děje. Třeba se mi udělají afty v puse. To už vím, že když dostanu horečku nebo budu mít zánět močáku, děje se něco na zadku. To už prostě vím, to je pravidlo. Nebo se mi v třísle vlevo udělá boulička, a já vím, že je problém, že se mi někde něco pokazilo.

Teď ji tam mám třeba pořád a cítím, že to souvisí s problémem, kterej ještě nikdo neodhalil. Ta rána je otevřená, je velká. Otvor do ní je v průměru asi čtyři centimetry. Kdyby ten otvor byl o něco větší, tak bys tam dokázala strčit celou pěst a možná i natáhnout prsty.

Vypadá to jako vchod do jeskyně. Uvnitř jsou obnažený kosti. Někdy to hnisá, někdy mokvá, ale podle dvou posledních stěrů se ukázalo, že je teď ta rána čistá, což je podle doktora spíš zázrak. Takže se nezvětšuje. Je sterilní. Jenže teď se večer při převazu před pár dny stalo něco šílenýho. Bylo mi zle a šel jsem si lehnout. Žena mě převazovala. Jednak jsem teda hrozně krvácel a druhak v tom obvazu našla kus něčeho tvrdýho.

Vypadá to, že ze mě vypadl kus kosti. Rozpadávám se! Vypadávají mi kosti z těla. Je to asi dva centimetry velký. Dali jsme to do zkumavky a v tom skle to cinká. Volali jsme doktorce, ale mně přijde, že to nikdo moc řešit nechce. Řekla, ať jí pošleme fotku, jak vypadá ta díra a jak vypadá ten úlomek a to je všechno.

Reprezentační kapitán, který nikoho nezajímá | Příběhy lidí

Už několik doktorů jasně řeklo, že jsem akutní pacient, že jsem akutní stav, a já teda nevím, co si mám pod pojmem akutní představit, protože přece když je někdo akutní, tak se s ním věci řeší rychle. Já jsem akutní a nikdo se mnou nic nedělá. Tobě se ta rána dělá opakovaně. Už se ti to několikrát vrátilo, už jsi několikrát na operaci byl. To u nás neexistuje zařízení, které ti to dokáže udělat odborně tak, aby to nebyla pouhá záplata na pár měsíců?

Já to nevím. Nejsem doktor a nedokážu posoudit, proč se mi to furt vrací. Pořád se ale něco dozvídám. Třeba teď jsem se dozvěděl, že se mi to možná vrací proto, že mám šrouby v páteři. Může se stát, že to železo si s tím tělem už nerozumí. Na rentgenu se to může jevit bez problémů, ale může to vysílat tomu tělu nějaký špatný signály do míchy.

I když ta mícha je přerušená, tak stejně ty části těla spolu komunikují a ty signály vysílají zánět, protože tam ten zánět je. Říkám to hodně laicky a zjednodušeně, ale i tohle by možná mohla být příčina toho, že mám častý záněty močáku. Nejsem doktor, ale tohle je pro mě naděje, že když mi vyndají šrouby z páteře, zlepší se můj zdravotní stav. Zatím tady jen devět let jezdím rok co rok po plastikách a operujou mi zadek. No, a když jsem tuhle teorii řekl doktorům, tak řekli ano, to by mohlo mít vliv na váš zdravotní stav, jenže to bylo všechno.

Každou chvíli někam chodím. Naposledy jsem byl ve Vinohradech. Doktor mě prošahával. Cítil jsem se hrozně. CTčko mi neudělali, jenom rentgen. Takže ve finále moje řešení bolestí je, že si musím třikrát denně brát silný prášky na utlumení, plus večer píchat speciální injekce. Já jsem už normálně na opiátech, abych to vydržel. Teď už sice mám termín operace, jdu snad na konci října, ale i když jsem akutní pacient, tak jsem o to usiloval a prosil víc než půl roku! Prostě jsem jen čekal a trpěl.

I teď pořád nevím, jak to do tý operace vydržím, protože to je fakt den ode dne horší. Pořád několik týdnů zbývá. Bez opiátů bych to fakt neměl šanci dát. Máš pocit, že se doktoři do tebe bojí sahat, nebo jsou dlouhý čekačky na operace problém zdravotnictví obecně? Hele, nevím.

Zamezení přístupu na server |

Doktoři mají svý práce dost, takže fakt můžou mít lidi nasmlouvaný. Už V nabídce dražby bylo více než děl a celá akce přinesla rekordní výtěžek 6 korun. Aukce se poprvé konala online na portálu Artslimit. Charitativní dražby pořádá Konto Bariéry už od roku Naši dlouholetí partneři z Galerie Kodl nás ale podpořili a dražba dopadla víc než skvěle.

Letošní Na výběr v dražbě bylo výtvarných děl od renomovaných českých umělců. Celou aukci symbolicky zahájila dražba obrazu od patnáctileté Amálky, namalovaný bionickou protézou, kterou dívka získala právě díky sbírce od Konta Bariéry.

Celková vyvolávací cena všech děl byla 4 Kč, vydražit se ale nakonec podařilo ještě o polovinu více. Peníze budou využity na podporu studentů s postižením. Stipendium Bariéry ročně využívá více než 50 handicapovaných středoškoláků a vysokoškoláků. Vejce s kostřičkou dinosuara, meteorit i dráp z Jurského parku: Galerie Kvalitář představuje batolecí věk Země.

Za téměř 30 let si aukční salony Konta Bariéry vysloužily řadu příznivců mezi umělci, sběrateli, ale i u široké veřejnosti. Během celého odpoledne jsme sledovali napínavou dražební online bitvu od první do poslední položky. Dosáhli jsme mnoha významných prodejů, a dokonce i několika autorských rekordů. Těší nás, že Svá díla poskytli výtvarníci nadaci jako dar, honorář si neúčtuje ani samotná Galerie Kodl.

Zhruba osmdesátka děl míří do do prodeje, zájemci je najdou na www. Nejčtenější na Blesk. V nemocnicích je lidí.

Konto Bariéry: Aukce děl vynesla rekordních sedm milionů |

A podle Kremlu může Kyjev ukončit utrpení lidí. Tipy na víkend: Začínají adventní trhy a rozsvítí se vánoční stromy. Nejhorší letecká katastrofa v Československu: O život přišla i slavná zpěvačka! Vladimír Mikuš 56 zabil milenku a odpykal si trest: Teď léčí v Plzni! Titulní strana.

Autor: red -. Témata: aukce galerie Konto Bariéry výtvarné umění galerie kodl dražba Nadace Charty Seniorka roku je letos z Loun, uspěl i klub z Budějovic.

seznamka hendikepovaných Říčany

A Jiří Suchý je v síni slávy. Srší energií a myslí na druhé: Nominujte aktivní seniory na Cenu Senior roku Kristýnku trápí problémy s nohou už od narození: Pomoci jí chtějí policisté Středočeského kraje.

Vánoce se blíží: Jakými dekoracemi si ozdobit interiér? Navrhl rozhlednu Doubravka, podílel se na stavbě Máje. Architekt Rajniš dostane od Prahy medaili. Revoluční lék na hubnutí je v Česku: Kdo na léčbu dosáhne a jak rychle jdou kila dolů? Kateřina Kaira Hrachovcová se chlubí novým obočím a říká: Žiju sama s pejskem.

V Chomutově připravují speed dating, rychloseznamku naživo - Chomutovský deník

Válka českých operních hvězd: Poštvaly na sebe právníky! Diskuse ke článku 0. Buďte první, kdo se k tématu vyjádří. Video se připravuje Exministr Dienstbier o šampionátu v Kataru: Je to chyba! A ostrá kritika FIFA. Ministr Stanjura v Epicentru: Daně nezvýšíme, ale Právě se stalo. Souboj o Bílý dům zahájen. Republikáni mají šanci zbavit se Donalda Trumpa.

0 / 5