Josefína, 30

Číslo profilu 7106311
Datum registrace 02.02.2023
Aktualizován 03/25/2023
Jméno Josefína
Země Czech Republic
Město Nový Bor
Orientace Heterosexuální
Věk 30
Znamení zvěrokruhu Panna
Výška 176 cm
Váha 61 kg
Barva vlasů Bruneta
Barva očí Zelená
Kouření Ano
Alkohol Občas
Oblíbené země Egypt Rumunsko

Seznam farností celé ČR -

Tuto zprávu poskytl uživatel Josefína Nový Bor 03/26/2023 08:12:03

Aktuality O nás, o našem týmu. Přihlásit se Zaregistrovat. Do oblíbených. Najdi si partnera, nebo kámoše [ Zaregistrovat ] [ Přihlásit se ]. Vážné vztahy Ona hledá jeho On hledá ji Lesbička hledá ji Gay hledá jeho Věřící holka hledá kluka Věřící kluk hledá holku Flirt Přátelské vztahy Holka si chce dopisovat Kluk si chce dopisovat Holka hledá kamarádku Kluk hledá kamaráda Vyberte sekci Vážné vztahy Petr , 27 Pardubice.

seznamka katolik Prachatice

Student PFUK. Petr Pardubice Aby jsi mohl poslat zprávu musíš být přihlášen a. Marek , 29 Ostrava. Jsem pracující, dálkově studující kluk, katolík, rád cestuji, sportuji, chodím za kulturou nebo jen tak na procházku : Rád bych si k sobě našel něja Marek Ostrava Radek , 21 Prachatice. Jsem kluk z PT. Hledám holku na vztah : Existuješ? Radek Prachatice Michal , 30 Ústí nad Orlicí Snažím se rozdavat dobrou naladu, i kdyz sam stradam Michal Ústí nad Orlicí Adri , 23 Bohumín.

Adri Bohumín Petr , 20 Lenora. Můj sen byl a je mít krásnou,hodnou,milou,mazlivou dívku ale nevím jestli na světě ještě nějaká je. Petr Lenora Martin , 22 Stříbro. Ahoj sem Martas sem pro všechno pro srandu pokec atd..

Martin Stříbro Lukan , 33 Štětí. Lukan Štětí Tomáš , 22 Stříbrná Skalice Čéégo jmenuju se Tomáš 18 y. Miluju hudbu a to převážně Drum'n'Bass ale i jiný styl hudby si občas poslechnu. Tomáš Stříbrná Skalice Stránky PeopleLovePeople používají soubory cookie.

Další informace. Vážné vztahy. Ona hledá jeho. On hledá ji. Lesbička hledá ji. Gay hledá jeho. Věřící holka hledá kluka. Věřící kluk hledá holku.

Přátelské vztahy. Holka si chce dopisovat. Kluk si chce dopisovat. Holka hledá kamarádku. Kluk hledá kamaráda. Oba tito moudří a stateční muži mi jednak otevřeli nové styly myšlení a nové intelektuální horizonty, jednak mně byli celoživotně vzory morální pevnosti a občanské statečnosti.

Během Pražského jara 68 jsem byl plně zapojen jednak do studentského života už na podzim jsem založil Debatní klub na Filozofické fakultě, kam jsme pozvali mimo jiné Václava Havla , jednak do pokoncilní obnovy církve u nás a rozvíjejícího se ekumenického hnutí.

Dílo koncilové obnovy, sjezdu na Velehradě, kde byla tato iniciativa veřejně vyhlášena a také jsem s Janem Sokolem a Ladislavem Hejdánkem stál u kolébky Ekumenického hnutí inteligence a studentstva. Obě instituce byly hned po okupaci zakázány. Ruská okupace mne zastihla — jako několik set československých studentů - na prázdninách v Anglii.

Začal jsem tehdy studovat na jedné britské univerzitě a otázku návratu či emigrace jsem nechával otevřenou. Definitivní rozhodnutí jsem udělal až tváří v tvář oběti Jana Palacha která mnou hluboce otřásla.

Toto rozhodnutí mne o několik let později přivedlo do řad tzv. Můj veřejný spor s komunistickým režimem začal mou doktorskou promocí v roce , kdy jsem ve své řeči místo předepsaného díku straně poděkoval obětem tehdejších čistek na univerzitě a skončil citátem z Karla Čapka: Pravda je víc než moc, protože je trvalá.

Vzápětí jsem dostal zákaz působit na univerzitě a nesměl jsem cestovat na Západ, ba ani do Jugoslávie. Na podzim téhož roku jsem začal šestiletou přípravu na tajné kněžské svěcení, studium teologie, spirituální formaci a také kurs konspirace pro riskantní práci v utajení.

Byl jsem vysvěcen na kněze Svědectví o tom od očitého svědka mého svěcení, tehdejšího generálního vikáře Reinharda Kocha, je na internetu v televizním pořadu Třináctá komnata Tomáše Halíka.

seznamka katolik Prachatice

Protokoly o tajných svěceních v NDR byly uchovávány v tajném archivu v Západním Berlíně a teprve po r. Pamatuji si, jak mne jednou navštívil můj přítel Jaroslav Kašparů a přinesl mi zprávu, že jeden z kněží podzemní církve byl nalezen mrtev, zřejmě zavražděn tajnou policií. Zeptal se mne: Máš strach? Odpověděl jsem: To víš, že mám strach, ale kašlu na něj. V takových situacích si člověk má být vědom rizik a může cítit strach, ale nesmí pustit strach ke kormidlu svého života.

Podzemní církev nebyla jednotná organizace, nýbrž množství uskupení, která mnohdy o sobě nevěděla — bylo zásadou vědět jen to, co je nezbytně nutné, aby z nás žádné další informace nevytloukli při výsleších.

Naše skupina vznikla už v rámci protinacistického odboje za války. Ten do skupiny přivedl další, kromě jiných i mne.

Seznamka | Vážné vztahy | Věřící kluk hledá holku - strana 19 -

Protože jsme nepředpokládali, že se dožijeme svobody církve, počítali jsme s dlouhodobou prací v ilegalitě a museli jsme dodržovat přísná konspirační pravidla, aby STB neodhalila celou síť. Měli jsme zakázáno prozradit cokoliv vlastní rodině protože v těch případech docházelo dříve několikrát k prozrazení , tedy ani moje matka nesměla vědět, že jsem kněz. O svém kněžství jsme mohli říci jen dobře prověřené skupině lidí, s nimiž jsme pak po bytech slavili bohoslužby. Zaměřovali jsme se ale hlavně na to, co nebylo dovoleno oficiální církvi — práci se studenty a inteligencí, vzdělávání, dávání duchovních cvičení, překládání a vydávání teologické literatury a časopisů v tajných tiskárnách.

Spojení kněžství s civilním povoláním jsme nepovažovali jenom za něco, co je vnuceno okolnostmi, ale za nosný model pro budoucnost — já jsem mu např.

Chybové hlášení

Jsem hrdý na to, že v naší skupině se nenašel žádný zrádce, naše činnost se neprozradila. Já jsem byl častokrát na velmi nepříjemných výsleších, ale ty se týkaly spíše mých vztahů s disidenty, jako byl Václav Havel nebo Radim Palouš, o mém kněžství se pravděpodobně policie nedozvěděla, a když jsem opakovaně jasně odmítl nabízenou spolupráci, STB nakonec ustala ve výsleších, ale vedla mne až do konce jako nepřítele režimu.

Jiráska, ale v té podobě, jakou dnes vidíme na papeži Františkovi , ale formálně jsem členem řádu nikdy nebyl. Vojska Varšavské smlouvy v čele s armádou Sovětského svazu vstoupila do Československa z noci Svět disentu lze rozdělit na tři skupiny: politický disent sem patřila např. Ovšem byli lidé, kteří ty skupiny přemosťovali - Václav Malý náboženský a politický disent, já zas církevní a kulturní disent.

Na nátlak STB jsem musel postupně opustit dvě civilní zaměstnání, i když jsem tam snažil být nenápadný. Ředitel Chemoprojektu, kde jsem působil jako podnikový psycholog a pak ředitel vzdělávacího střediska při ministerstvu průmyslu, kde jsem dělal kursy komunikace, mne upozornili, že na ně tlačí STB, aby mne propustili, a poradili mi, abych raději dal výpověď včas sám, protože po výpovědi z politických důvodů bych těžko našel slušnější zaměstnání.

Během Byl jsem autorem myšlenky Desetiletí duchovní obnovy národa, iniciativy, na níž jsem pak s dalšími pracoval řadu let. Po mnoha setkáních se mi konečně podařilo přesvědčit kardinála Tomáška, aby tuto iniciativu zaštítil svou autoritou a vyhlásil svým jménem. V té době mne čelný katolický disident, P. Působili tam kromě jiného i dva dnešní kardinálové, M. Vlk a D. Duka, které jsem znal už od r. Na mne připadly hlavně dva úkoly: když za kardinálem Tomáškem přijížděli významné osobnosti světové církve za všechny jmenujme pařížského arcibiskupa kardinála Lustigera a on s nimi nemohl svobodně mluvit v odposlouchávaném arcibiskupském paláci, já jsem je doprovázel jako průvodce po pražských památkách a přitom jsem jim mohl předat mnoho informací o skutečném stavu církve u nás včetně podzemní církve a oni zas mohli přímo informovat papeže Jana Pavla II.

Druhým a ještě důležitějším mým úkolem bylo připravovat texty některých pastýřských listů, otevřených dopisů a promluv kardinála Tomáška, včetně slavného kázání v katedrále za sametové revoluce s památnými slovy: V této historické chvíli dějin naší vlasti stojím já i celá katolická církev na straně národa!

Kardinál Lustiger mi později otevřel cestu přímo k papeži, s kterým jsem se poprvé setkal před svatořečením Anežky České v listopadu 89; pak mne papež pozval připravovat jeho první cestu do Československa na jaře a jmenoval mne poradcem Papežské rady pro dialog s nevěřícími.

Seznamka naLovu - Mapa stránek

Ale to už je jiná kapitola. Když jsem vstupoval do riskantní služby v podzemní církvi během perzekucí církve normalizačním režimem, byl v tom jistě i kus romantismu a mladistvého idealismu. Vůbec však toho rozhodnutí nelituji, jsem za všechny ty zkušenosti vděčný. Poznal jsem tam řadu vynikajících osobností, chlapskou solidaritu statečných kněží a obětavou lásku ke Kristu, církvi a národu. Formovala se tam má víra a můj charakter. Jestliže ve čtvrtstoletí po pádu komunismu jsem mohl velkému množství poctivě duchovně hledajících lidí otevřít cestu k víře, a pro jiné být určitým orientačním bodem v době zmatků, strachů, předsudků a nenávisti, děkuji za to především zkušenostem z mého působení v podzemní církvi během normalizačního režimu.

Jedno poučení si nesu zvlášť pro tuto dobu: člověk může mít obavy mnohdy oprávněné , ale nikdy nesmí pustit strach ke kormidlu svého jednání. Zapsal jsem si tehdy citát ze Starého zákona: Nepřidáš se k většině, když páchá nepravost. Text je upravenou verzí vzpomínek Tomáše Halíka na podzemní církev pro Český rozhlas Plus.

Chestertona, jednak estetické zaujetí duchovní hudbou, výtvarným uměním, ale hlavně literaturou, romány G. Greena, G. Bernanose, F. Mauriaca aj. První zpověď a první přijímání jsem absolvoval Havlem a F. Hájkem a zemřel na následky policejního výslechu v březnu Josef Zvěřina byl vždy v přední řadě bojovníků za svobodu církve a národa — byl perzekvován nacisty i komunisty, dlouhodobě vězněn, protagonistou Díla koncilové obnovy v r.

rande naslepo trailer cz | Česko | Dubňany

Spolupracoval jsem s ním intenzivně v Mádra a kardinála Tomáška. Němce, J. Sokola, L. Jiří Reinsberg, jsem poznal mnoho těch, kteří v následujících letech podstatně ovlivnili můj život, včetně P. S Jiřím Němcem jsem se poznal už dříve v Jirchářích. To setkání znamenalo start obrody české katolické církve, podstatný krok k aplikaci reforem 2.

Psáno pro rozhlasový pořad o podzemní církvi k Zatímco jejich pomluvy stojí na prokazatelných lžích — a zejména zcela ignorují mé působení v podzemní církvi, které bylo hlavní náplní mého života v sedmdesátých a osmdesátých letech - , zde uváděná fakta lze spolehlivě ověřit. Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:. Zaslat tip redakci. Nahlásit chybu.

0 / 5

Populární profily

hledám kluka Jaroměř

Petruše, 43

bondage seznamka Zlín

Beata, 25

seznamování s rodiči Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

Nelly, 43

známost na jednu noc Brno

Luisa, 29

kariéra svatební agentura Klášterec nad Ohří

Jitřenka, 45

seznamka ze zahranici Opava

Svatava, 35