Markéta, 32

Číslo profilu 9446310
Datum registrace 30.01.2023
Aktualizován 06/3/2023
Jméno Markéta
Země Czech Republic
Město Dvůr Králové nad Labem
Orientace Heterosexuální
Věk 32
Znamení zvěrokruhu Kozoroh
Výška 181 cm
Váha 50 kg
Barva vlasů Blond
Barva očí Líska
Kouření Občas
Alkohol Občas
Oblíbené země Senegal Estonsko Maďarsko Griekenland Venezuela Bulharsko Dubaj

2. Rande na Ondřejník, Frýdlant nad Ostravicí | Člověk a Víra

Tuto zprávu poskytl uživatel Markéta Dvůr Králové nad Labem 06/4/2023 03:20:06

Hezkého počasí a zapůjčeného elektrokola využívám k další vyjížďce. Tentokrát má cesta povede z Vrchlabí přes Hostinné a nejkrásnější českou přehradu až na safari. Nebo takový byl alespoň plán. Pro přepravu na start putování využívám tradičně železnici.

Z domova mi cesta trvá čtyři hodiny a musím třikrát přestupovat. Naštestí nejedu žádnými exkluzivními vlaky EC a IC, a tak nemám s přepravou kola žádné problémy. Železničáři jsou již na cyklisty zvyklí a vycházejí jim vstříc. Celodenní jízdenka na kolo stojí šedesát korun a lze s ní využít libovolný počet vlaků. Ve Vrchlabí je konečná, několikrát denně sem jezdí malá lokálka.

rande v římě online Vrchlabí

Z jedné takové vystupuji, skládám kolo do pojízdné podoby, zapínám elektromotor a už se řítím k místnímu zámku, který je přirozenou dominantou města. Stavbu zahájil v roce Kryštof Gendorf z Gendorfu a šlo o jednu z prvních renesančních staveb svého druhu v Čechách.

Původně ji obklopoval dvanáct metrů široký vodní příkop se třemi mosty. V současnosti mají návštěvníci volný přístup pouze do vstupní haly, kde si mohou prohlédnout obrazy posledních ulovených krkonošských medvědů. V dalších prostorách je už sídlo městského úřadu. Ve Vrchlabí stojí za vidění i řada dalších památek, například kostel svatého Vavřince, morový sloup, klášter Augustiniánů či zámecká hrobka.

Mně se ale nejvíce líbily tři historické domy číslo , a , které stojí západně od Vavřincova chrámu, a patří mezi nejstarší zachované stavby ve městě.

Na štítové desce řemeslníci objevili letopočet Kolem hřiště Dany a Emila Zátopkových se lehce vyšplhám do kopce k místnímu hřbitovu, který, byť není na turistických mapách, také stojí za návštěvu. Na takovémto místě se musí nebožtíkům krásně odpočívat. Poslední zastávkou při putování Vrchlabím je sedlářská a brašnářská dílna otce a syna Chlumových. Oba jsou Janové a řemeslu se věnují celý život. Lidé nemají peníze a kupují levné kabelky, brašny a další věci z Číny.

Kdybychom nebyli ve svém, asi bychom už museli zavřít,"shodují se otec a syn. Přestože časy nejsou ideální, má za sebou rodinné sedlářství řadu zajímavých zakázek.

Občas po nás zákazníci chtějí vyrobit různé erotické pomůcky, postroje, bičíky a dokonce i napodobeniny jednotlivých pohlavních orgánů.

Někdy nás to zarazí, ale každé přání se snažíme splnit,"smějí se Chlumovi. Při odjezdu z Vrchlabí se chci osvěžit v restauraci. Svého zastavení ale brzy lituji.

Nejprve jsem osočen, že mé kolo brání servírce v průchodu. Vzápětí přichází další překvapení. To vůbec neznám, o tom jsem ještě neslyšela,"reaguje podrážděně na moji objednávku. Zcela klidně ji odpovídám, že v tom případě by měli tento podnik zavřít a jít dělat něco jiného, co by je trochu víc bavilo. Nakonec beru kolo a odcházím. Za malou chvíli projíždím Kunčicemi nad Labem, kde mají malou rodinnou mlékárnu a polodřevěnou kapličku. Podobný ale ještě k tomu hrázděný boží stánek mají i v sousední Klášterské Lhotě.

Po vzorně značených a upravených cyklostezkách, které jen v několika málo místech vedou po frekventovaných silnicích, jsem za necelou hodinku poklidné jízdy v Hostinném.

Bezesporu nejhezčí dominantou je renesanční radnice postavená na základech dvou gotických domů. Poprvé je připomínána už v polovině V roce k ní přistavěli renesanční věž. Po požáru v roce byla přestavěna a ozdobena sgrafity. V průčelí věže stojí od roku sochy dvou téměř pětimetrových obrů, rolandů, v římské zbroji. V roce dostala věž ještě hodiny.

Uprostřed náměstí se nachází morový sloup z roku Za návštěvu stojí i Františkánský klášter a děkanský kostel, o němž je první zmínka již v roce Tato unikátní a na české poměry nevídaně esteticky pojatá stavba z roku je častým cílem turistů. Od roku je přehrada i s vodní elektrárnou národní technickou památkou. Z tištěného průvodce se dozvídám, že metrů dlouhá oblouková hráz je zděná z královédvorského pískovce.

rande v římě online Vrchlabí

Maximální výška je 41,1 metrů a voda u ní dosahuje až do hloubky 28 metrů. Cyklostezka ke Dvoru Králové vede od přehrady malebnou a romantickou krajinou, takže i když podle plánu mám být za půl hodiny v cíli, jedu trasu o hodinu déle. Zastavuji se u starých stavení i stromů obsypaných špendlíky. Jen tudy prosvištět, to by byl opravdový hřích. Parkoviště je plné aut a před pokladnou fronta. Zájemců o návštěvu unikátního afrického safari v jedné z nejznámějších evropských zoologických zahrad je stále dost.

Také bych se rád podíval dovnitř, ale s kolem se tam nesmí a nechat ho delší dobu nehlídané před branami, to se mi nechce. Protože já i kolo potřebujeme občerstvení, zastavuji se v restauraci U Venduly. Dopřávám si výborné domácí knedlíky. Ani s točenou limonádou tady nemají problém. Majitelkou příjemného podniku je Drahomíra Kozová. Kdo by to byl řekl, že ve městě, které čítá necelých 13 tisíc obyvatel, můžete čekat tři restaurace na velmi dobré úrovni, které by mohly konkurovat kvalitním pražským restauracím.

Měla jsem tu možnost vyzkoušet všechny tři, ale ze všech nejvíc mne oslovila restaurace Fusion, která svým konceptem láká k návštěvě nejen místní obyvatele, ale i vzdálenější nadšence gastronomie. Věřte tomu, že kvůli tomuto gastronomickému zážitku, budete ochotni přijet i z velké dálky. Restaurace se nachází na vrchlabské hlavní třídě, takže její umístění je dost strategické na to, aby nalákalo nejen místní obyvatele města.

Otevření restaurace proběhlo v prosinci a v letošním lednu se dočkalo dalšího rozšíření, takže ke stávajícím 45 místům, které jsou v hlavní části restaurace, přibylo ještě dalších 20 míst. Restauraci můžete navštívit v rámci oběda, kde si můžete za neskutečných Kč dát denní menu, které je každý den jiné. V ceně máte polévku, hlavní chod a ještě dezert. Pokud máte pocit, že celé menu nezvládnete, je možné si jednotlivé chody objednat samostatně.

Dálkové treky: nejlepší příběhy z hor – program a vstupenky online |

Pokud si restauraci přidáte na Facebooku, budou vás každý den lákat s denní nabídkou. Novinkou v rámci zimní sezóny jsou sobotní večery se sushi, které executive chef Lukáš Čížek připravuje přímo před svými hosty.

Za svůj rok působení tým restaurace Fusion vyzkoušel i degustační večery. Za velmi přijatelnou částku máte možnost ochutnat několikachodové menu, ve kterém můžete najít například pošírovaného humra, konfitované telecí líčko, zauzené kachní carpaccio nebo konfitovanou hovězí loupanou plec.

A kdo za tím vším stojí?

Český poutník: Z pohádky až do Afriky -

Lukáš Čížek, aktuálně spolumajitel a executive chef v restauraci Fusion, pro kterého je gastronomie jeho životní láskou. Již ve svých 25 letech se stal šéfkuchařem v Orea Hotelu Arnika ve Špindlerově Mlýně a několik let poté pak pracoval v dnes již konkurenční restauraci La Petit France.

Jeho píle a touha se neustále zdokonalovat přivádí jeho jídla k naprosté dokonalosti. Proto šel po tolika letech praxe správnou cestou a otevřel si vlastní restauraci. Během mé návštěvy Vrchlabí jsem navštívila Fusion dvakrát, jednou se svojí sestrou Martinou a podruhé s celou naší famílií včetně kamarádů, kteří s námi trávili dovolenou na horách, takže jsme z a la carte ochutnali téměř všechny pokrmy.

Roastbeef plněný křenovým mousse s bramborovou gratinkou a marinovaným krémovým žampionem. Grilované krevety s wasabi majonézou a thajským salátkem. Panenka sous-vide s francouzskými bramborami Grenaille, batátové pyré, glazírované kapustičky, sezónní zelenina a hříbkové demi-glace.

Pošírovaná chobotnice s hráškovým pyré, kapustou, kořenovou zeleninou, kroketami z jasmínové rýže a lehce pikantní rybí omáčkou se šafránem. Borůvkové Créme Brullé s italskou čokoládovou zmrzlinou a pistáciovou drobenkou.

Socha Svatoanežské koruny od Daniela Trubače zdobí baziliku sv. Petra v Římě - Slovácký deník

Carpaccio z hovězí svíčkové s bazalkovým pestem, oříšky, glazírovanými rajčátky, redukcí z balsamico octa, hoblinkami parmezánu a malým trhaným salátkem. Konfitované telecí Ossobuco s šafránovým pyré, kapustou, kořenovou zeleninou a omáčkou z rajčat a bylinek. Od poloviny ledna připravil tým restaurace Fusion nový jídelní lístek, který si můžete zde prohlédnout.

Fusion jídelní lístek.

Velká nádhera – program a vstupenky online |

Pokud se budete pohybovat v okolí Vrchlabí, tak si udělejte chvilku času a přijďte strávit příjemné chvíle do této skvělé restaurace. Lukáš Čížek je totiž jeden z nejkreativnějších šéfkuchařů co znám a jeho tým pracuje pod jeho vedením na vysoké úrovni. Uložit do prohlížeče jméno, e-mail a webovou stránku pro budoucí komentáře. Na skok v kuchyni — Blog o dobrém jídle.

Prohlížíte si Kategorie Štítek Datum. Interiér restaurace Fusion Restaurace se nachází na vrchlabské hlavní třídě, takže její umístění je dost strategické na to, aby nalákalo nejen místní obyvatele města. Sushi menu Za svůj rok působení tým restaurace Fusion vyzkoušel i degustační večery. Ukázka degustačních menu A kdo za tím vším stojí?

Lukáš Čížek Během mé návštěvy Vrchlabí jsem navštívila Fusion dvakrát, jednou se svojí sestrou Martinou a podruhé s celou naší famílií včetně kamarádů, kteří s námi trávili dovolenou na horách, takže jsme z a la carte ochutnali téměř všechny pokrmy. Fusion jídelní lístek Pokud se budete pohybovat v okolí Vrchlabí, tak si udělejte chvilku času a přijďte strávit příjemné chvíle do této skvělé restaurace. Sdílet Tisk 8.

Další článek Bláznivý začátek roku aneb během několika dní cosmobloggerkou a budoucí nevěstou. Magazín zdarma ke stažení. Hledání Vyhledávání. Recepty Bez lepku. Dezerty a pečení. Hlavní jídla. Jedlé dárky. Snídaně a brunch. Zdravé recepty. Romana Böhmová. Kde mě najdete. Akční nabídka. Instagram naskokvkuchyni.

Proč se zabil americký šampion (†33)? Mluví se o vážném sexuálním obvinění | Blesk sport

Když se řekne Disney, hned si vybavím moje dět. Chystáte se letos upéct chaloupku z perníčků? Miluji tradiční cukroví. Každý rok se ale sna. My jsme sice zapomněli na Kevina, ale vy určitě.

Potřebujete taky občas upustit páru?

Olympijská vítězka Eva Samková: Na rande půjdu i mezi paneláky -

Já od té. Dlouho slibovaný recept na skořicový cheesecake. Tipů na rychlé pohoštění není podle mě nikd. Příprava vánočních receptů je u nás v plné. Další vánoční recept je tu. Tentokrát to jso. Přiznám se vám, že mám už většinu vánočn. Vojta je ve světě kouzel, čar a dobrodružství. Load More Follow on Instagram. Nejoblíbenější recepty Romana Böhmová on Makronky — Macarons. Romana Böhmová on Čokoládový dort se slaným karamelem, jahodami a popcornem. Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím Další informace.

0 / 5