Sofia, 43

Číslo profilu 9557416
Datum registrace 05.02.2023
Aktualizován 06/9/2023
Jméno Sofia
Země Czech Republic
Město Bílina
Orientace Heterosexuální
Věk 43
Znamení zvěrokruhu Vodnář
Výška 163 cm
Váha 65 kg
Barva vlasů Blond
Barva očí Modrý
Kouření Ano
Alkohol Ne
Oblíbené země Slovinsko Vietnam Pacifik Maledivy Turecko Tunisko Švýcarsko

Čtenáři randili naslepo - Karlovarský deník

Tuto zprávu poskytl uživatel Sofia Bílina 06/10/2023 12:49:06

Přesně za měsíc začne padesátý třetí ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a to je ta správná chvíle, kdy zveřejnit seznam filmů, které se ve Varech utkají o ceny. Nejprve vám přestavíme 12 filmů, které budou soutěžit v hlavní soutěži. Jde o zajímavou kombinaci filmů z různých zemí světa. Zajímavostí je, že Izraelec Joseph Madmony si Karlovy Vary vybral pro evropskou premiéru své novinky už potřetí.

Mezi 10 světovými a dvěma mezinárodními premiérami se představí nový snímek jednoho z předních rumunských filmařů Radu Judeho Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři. Jde o originální příspěvek k tématu národa a vyrovnání se s traumatizujícími okamžiky vlastní minulosti.

Respektovaná argentinská režisérka Ana Katz přiveze do Karlových Varů lehkou melancholií i jemným humorem prodchnuté rodinné drama Cesta do Florianópolisu. K problematice vztahů žen a mužů se v příběhu vzdoruplné charismatické teenagerky Mizející světlušky vyjádří i kanadský tvůrce Sébastien Pilote. O poznání lyričtějším způsobem si příběhy svých nových filmů podmanili i další dva tvůrci v minulosti ocenění na MFF KV. Tuzemskou filmovou produkci budou v soutěži reprezentovat Olmo Omerzu s road movie nejen o síle klukovského přátelství Všechno bude a debutant Adam Sedlák s klaustrofobní studií o plíživém rozpadu těla a ducha Domestik.

Debuty budou v karlovarské soutěži zastoupeny i Dominikánská republika a Španělsko prostřednictvím příběhu dívčího dospívání Miriam lže od Natalie Cabral a Oriola Estrady. Svůj debut tu prožije i Paweł Maślona z Polska díky černé komedii Panický záchvat a také turecký tvůrce Ömür Atay, který přiveze drama Bratři. Mladá umělkyně připravuje rekonstrukci skutečné události z roku , kdy rumunská armáda na východní frontě spáchala hrůznou etnickou čistku.

Jeden z nejvýraznějších autorů současné evropské kinematografie přichází s důmyslně koncipovaným filmem, jenž — ač své téma rozvíjí zvolna a v detailech — zatlačí na divákovy emoce nevídanou silou. Suverénní odpověď na otázku, zda je možné přeložit do filmového jazyka záchvat paniky, předkládá v černohumorném snímku talentovaný debutant Paweł Maślona. Dramatické životní okamžiky několika nešťastníků v současné Varšavě přibližuje se svěží hravostí a nevídaným citem pro míchání tragiky a komična.

Ospalé město nenabízí Lée mnoho příležitostí k seberealizaci. Vymanit se z vlivu matky a svazujícího prostředí není pro frustrovanou dívku jednoduché, štěstí se možná ale ukrývá nedaleko. Stylově precizní, popově-impresionistický film o hledání svého já s okouzlující Karelle Tremblay v hlavní roli. Vrcholový cyklista Roman už má plné zuby role domestika, závodníka podřizujícího se týmové režii.

A jelikož namáhavý trénink ani přísná životospráva ke kýžené výkonnosti nevedou, pořídí si domů kyslíkový stan.

rande naslepo podle skutečnosti Karlovy Vary

Přes obsesi sportovní kariérou ale nevidí, že jeho žena Šarlota marně touží po dítěti. Klaustrofobní drama o rozpadu těla i ducha v jednom manželství, které přidusil přístroj na okysličení krve. Péče o těžce nemocnou dceru je alfou a omegou života milujícího otce.

Léčbu, která má dát dítěti novou naději na život, si však vdovec s malým příjmem může jen stěží dovolit. Nápad znovu začít koncertovat s rockovou kapelou z mládí muže oddaného víře náhle konfrontuje nejen s okolím, ale především s ním samým.

Sedmnáctiletý Jusuf se vrací po čtyřech letech z polepšovny ke své rodině. Jeho návrat mezi členy rodiny znovu zpřítomní čin, k němuž Jusufa, hnáni rigidní tradicí, dotlačili. Pevnou rukou režírovaný komorní debut o vině a trestu a nelehkém rozhodování mezi pokrevními pouty a tradicí na jedné straně a tím, co člověk považuje za morálně správné, na straně druhé.

Zakřiknutou Miriam čeká oslava patnáctých narozenin, na kterou chce pozvat svého kluka. Zatím si s ním ale dopisuje pouze on-line a očekávané rande naslepo situaci spíše zkomplikuje. Jemný snímek o nejistotách dospívání, dívčí soutěživosti a nárocích okolí, jež jsou v mladém věku spíše matoucí. Jako nemluvně odložila mladá Oksana Denise do babyboxu. O šestnáct let později s ním i přes zákaz utíká z dětského domova, aby mu vynahradila zanedbanou péči.

Denis však netuší, jakou cenou bude přízeň matky vykoupena. Křehký chlapec má totiž jednu atypickou vlastnost, kterou se Oksana nebojí využít. Lucrecia, Pedro a jejich dvě dospívající děti Julian a Florencia se jednoho parného dne vydávají rozhrkaným renaultem z Buenos Aires na dovolenou do brazilského letoviska Florianópolis. S jemným humorem i lehkou melancholií vypráví renomovaná argentinská režisérka o prvních i dávných láskách, o osudových setkáních i prchavých radostech.

Norman v dětství přežil požár, který jej připravil o všechny blízké.

Vytáhl na rande tenisovou princeznu. Co na Bouchardovou chystá? | Blesk sport

S následky traumatu bojuje i v dospělosti a jen těžko začíná nový život s přítelkyní a malým synem. Svíravá atmosféra, lehké náznaky i spektakulární obrazy útočící na podvědomí jsou hlavními atributy syrově intimní studie raněného jedince, v jejíž hlavní roli exceluje podmanivý Caleb Landry Jones.

Česká republika, Slovinsko, Polsko, Slovenská republika, , 85 min, Světová premiéra. Rošťácky sebejistý Mára a trochu podivínský Heduš vyjíždějí do promrzlé krajiny za dobrodružstvím, jak jinak než autem.

Vždyť Márovi zanedlouho bude patnáct. Road movie o mouchách, které občas vylézají i v zimě, na policejní stanici končící příběh o nepopsatelném poutu klučičího přátelství, o nezkrotné touze něco zažít, i když přesně nevíte co. Sedmnáctiletá Iva se vyrovnává se smrtí matky. Pod vlivem hluboké osobní ztráty i zjištění, že o matce nevěděla všechno, se mladá dívka pomalu noří do zvláštního, až temně snového světa. Snímku Sonji Prosenc dominuje osobitá poetika, útočící silně na divákovy smysly, i specifický, narativně rozvolněný styl a schopnost skládat příběh za pomoci letmých náznaků.

Sci-fi komedie Bena Tučka Mars, uváděná v nesoutěžní části Hlavního programu, se natáčela za unikátních okolností na stanici americké nevládní organizace Mars Society. Sekce Zvláštní uvedení přivítá dva české dokumenty. King Skate Šimona Šafránka, příběh skateboardingu za československé normalizace, hledí s dávkou nostalgie na specifickou komunitu, která si v moři zákazů a omezení minulého režimu našla svůj vlastní ostrov svobody. Cirkus Rwanda Michala Vargy portrétuje energií překypujícího principála souboru Cirk La Putyka, který kývne na společný projekt se skupinou rwandských akrobatů.

Obě sekce doplní vybrané zahraniční snímky. Historie Ubytování během festivalu. Vstupenky a passy. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít. Přijedou i vítězové minulých ročníků. Festival Karlovy Vary Zprávy Filmy a seriály. Letos přiveze drama Geula. Na snímku je Madmony s Jiřím Bartoškou.

Jan Cvrček Clara Zangová Klíčová slova: Karlovy Vary , filmy , soutěž , filmový festival , Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary Historie Ubytování během festivalu Vstupenky a passy Vybíráme z placeného obsahu. Vybrat předplatné. Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies.

Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení. Přečti si nové číslo Reflexu. Kurzovní lístek. Nejčtenější komentáře. Jiří Štefek. Viliam Buchert. Články odjinud. Válka na Ukrajině.

rande naslepo podle skutečnosti Karlovy Vary

Aktuální zprávy. Europoslanci ostře: Rusko je stát podporující terorismus. Parlament ob Brutální útok Rusů na Kyjev: Raketa zasáhla dům, metropole je bez vody Česko má po 40 letech astronauta! Pilot Aleš Svoboda je v záložním tým Jak Hořava lákal Wallsona do Sparty: Udělat z něj asistenta by byla dr Unikátní bek v české lize. Jak zhubnout. Borůvkovo sanatorium, kde zemřeli Palach s Toufarem, se začne rekonstr Zeman udělil milost šamanovi a jeho ženě: Manželé podávali na rituálec Felix Slováček opět sám ve společnosti!

Kam zmizela Dáda? Mateřská Heidi Janků slaví Teprve teď objevuji ženský svět! Vy pečený tip od čtenářky Jitky - Světla v perníku Udělejte si radost: Nákup šperků je zážitek na celý život. Abarth e oficiálně: Elektrický hot-hatch nabídne koní i zvuk mo Mazda odhalila svou evropskou strategii na dalších sedm let.

Plnou ele M-Sport se Fiesty nevzdá, ralleyové speciály bude i díky podpoře Fordu Nejlepší bezdrátová sluchátka. Devět nejlepších novinek ve Windows Můžeme se soustředit, kochat i T-Mobile nabídne kvalitnější hlasové hovory ze zahraničí. Na LITRu se každoročně představí na 50 nakladatelů a tvůrců, kteří Olomouc obohatí o nabídku autorských publikací, magazínů, ilustrovaných knih, komiksů, originálních kancelářských a výtvarných potřeb či jiných experimentálních forem.

O víkendu veletrh nabídne také bohatý doprovodný program v podobě tvůrčích dílen, autorských čtení, večerních koncertů, promítání, výstav a programu pro děti. Program na letošní rok kromě pestré palety malých nakladatelů slibuje například workshop pro děti od tvůrců mnoha cenami ověnčené ilustrované knihy To je metro čéče , prezentaci publikace Kapky na kameni o příbězích padesáti žen a dívek z Čech a Slovenska, které posouvaly hranice, animované spoty děl nominovaných na letošní Magnesii Literu, nebo komorní performance Venduly Tomšů a Iana Mikysky, která provede diváky časy vesmíru, planety i přítomnosti, a to za pomocí knih, zvuků, poezie i vlastního dechu.

Ilustrátorka a animátorka Marie Urbánková připraví speciální kreativní dílnu pro děti a projekci animací. Nebude chybět ani oblíbená umělkyně ROE s tvůrčím workshopem, kde tentokrát zapojí kopírky a s dětmi bude vyrábět časopisy typu zine. K vidění budou vítězné Nejkrásnější české knihy roku, AniPromítačka připraví projekci krátkých animovaných videí, na které jen tak někde nenarazíte a ve výstavní Vitríně Deniska proběhne vernisáž výstavy fotografky Markéty Othové. Instagram: www.

Pro velký zájem pořadatelé rozšiřují předprodej o další reprízy některých vyprodaných představení nebo výtvarné, pohybové i herecké workshopy. V rámci letošního ročníku uvede pořádající Studio Damúza také dvě nové autorské loutkové inscenace.

V úterý 1. Předposlední den festivalu pak proběhnou v rámci akce také dvě premiéry. Druhou novinkou Damúzy je inscenace Špílmachr.

Na VyšeHrátky zavítá ve čtvrtek 3. Tvůrci slibují setkání s nejslavnějšími postavami české loutkové historie.

Pernštejnlove - Východočeské muzeum v Pardubicích - Zámek Pardubice

Ať už jde o krásnou Jenovefu , Don Šajna nebo samotného Fausta. To vše v netradiční kombinaci loutek, ovoce a zeleniny. Špílmachr bude mít na festivalu svou první reprízu, premiéra proběhne koncem srpna na festivalu Letní Letná. Proto jsme se letos v programu festivalu rozhodli zaměřit především na naši vlastní tvorbu. Program je po celý týden určen převážně předškolákům a mladším školákům ve věku od 5 do 12 let dle konkrétní specifikace jednotlivých akcí.

Rande pro šílenou Mary () | Recenze - Uživatelské |

Neomezuje se však pouze na divadelní představení. Součástí festivalu bude i několik workshopů různých témat. Hned dvakrát se v rámci festivalu uskuteční workshop kreativního grafického studia Papelote zaměřený na tvorbu vlastního sešitu nebo bloku ze zbytkových materiálů. Dětští účastníci si vyzkouší tři typy vazeb a spoustu nástrojů k výrobě sešitů a bloků. Druhý výtvarný workshop se bude věnovat výrobě opakovaně využitelných papírových ozdob a proběhne pod taktovkou papírnictví Panoply.

Na děti čekají i workshopy zaměřené na práci s tělem. Prvním z nich bude workshop s názvem Dramahrátky pod vedením lektorek Petry Houškové a Terezy Chvátalové.

Účastníci si na něm vyzkouší základní principy hry v roli, improvizaci a pohybová cvičení. Je postavený na technice Cirkomotoriek Riky Taeymans , ředitelky a zakladatelky belgického centra Circus in Beweging , zaměřuje se na rozvoj koordinace pohybu a motoriky. Proto jsme kromě představení nebo koncertů zařadili do programu i větší množství workshopů. Jsou určené pro děti různých věkových kategorií od batolat až po školáky a naplňují původní myšlenku VyšeHrátek: podporovat společné trávení času děti a dospělých.

Z řad batolecích představení se na festivalu objeví pohádky pro nejmenší diváky už od 10 měsíců Batosnění a Ptáček a lev.

Soutěže a festivaly | Page 70 | Místní kultura

Dětem od 2 let je pak určena zmíněná inscenace Řeka. Chybět nebude ani široká nabídka jógových workshopů lektorky Lenky Gajdoštíkové. Rozvíjí představivost a vnímání dětí, užitek ale přináší nejen jim. Kompletní program VyšeHrátek najdete na www. Festival VyšeHrátky se koná od Vstupenky na placenou část programu je možné zakoupit online na www.

Během festivalového týdne bude pokladna otevřena také ve festivalovém areálu. Více informací naleznete na www. VyšeHrátky jsou interaktivní festival se zaměřením na loutkové a autorské divadlo a hravě vzdělávací aktivity pro širokou veřejnost, odehrávající se na Královské a knížecí akropoli Vyšehradu.

Program se zaměřuje především na skupinu rodičů, kteří chtějí aktivně trávit volný čas se svými dětmi a na školní kolektivy. Projekt po celou dobu své existence stojí na principu propojování umění, hry a vzdělávání. Hlavní důraz je kladen na podněcování fantazijního a tvůrčího pohledu na svět, aktivní přístup diváka-partnera, zprostředkování mezigeneračního rozhovoru a podporu tvorby studentů uměleckých vysokých škol. Už o víkendu Festival využije v pátek a neděli obě budovy Národního divadla moravskoslezského , v sobotu se přesune do Dolní oblasti Vítkovice.

V Ostravě přivítáme umělce z Evropy i z různých míst České republiky. Na místo operního orchestru zasedne mezinárodní Ostravská banda. Organizátoři NODO se letos rozhodli na základě nepředvídatelných rozhodnutí Krajské hygienické stanice v Moravskoslezském kraji a kvůli cestovním omezením pro zájemce z řad zahraničního publika vybrané opery živě streamovat — technika nám to umožní v Divadlech Antonína Dvořáka a Jiřího Myrona: jedná se o představení oper Marka Keprta Opery budete moci živě sledovat přes Facebook Ostravského centra nové hudby a taktéž na YouTube kanálu.

Autor opery Hibiki, Hibiki, vzhmoť! Marek Keprt uvádí: Hibiki , tak jako většina soudobého hudebního divadla, není opera v tradičním slova smyslu. Není zde klasické dějové libreto, ke kterému by byla zkomponována hudba. Spíše je to divadlo interakcí různých složek, které na sebe reagují v různém poměru a vyměňují si svou hierarchii. To, proč byly tyto netradiční zvuky zvoleny a k čemu odkazují, se diváci dozví na konci představení…Mimochodem Hibiki je premiérová japonská whisky. Zvuk, chuť, vůně, dotek, prostor — vše má své harmonie, echa, rezonance.

Nechť nás oTkají… Marek Keprt. Je to společné hledání divadelního jazyka, které kličkuje mezi očekávaným Operu Michala Rataje a Kathariny Schmitt můžete vidět v sobotu Podrobný program festivalu naleznete v příloze. Zveřejňujeme také link na portál časopisu Ostravan, pro který vznikl nedávno na téma NODO rozhovor.

Naším posláním je iniciace a provozování hudby dneška. Nad jejím naplněním se zamýšlí umělecký ředitel Ostravského centra nové hudby Petr Kotík :. To, co je krásné, nemá stopu něčeho nadbytečného — nenalezneme tam nic, co by tam nepatřilo.

Neobsahuje jedinou, i tu nejmenší část, která není nezbytně nutná. Vyhnout se těmto zbytečnostem je podstata každého tvůrčího procesu důvod neúspěchu imitací je právě jejich zbytečnost. Neschopnost ekonomizovat mění uměleckou tvorbu v kýč. Kýč je ozdoba plná zbytečností a je často obdivován jako výraz krásy. Hibiki, Hibiki, vzhmoť! Svatba Nauka o afázii Muž v skafandri Za kontinuální velkorysou pomoc Ostravskému centru nové hudby děkujeme Liboru Winklerovi.

Generálním mediálním partnerem festivalu je Český rozhlas Vltava, hlavním mediálním partnerem Česká televize. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www. ZLÍN: Na zlínský filmový festival přijede své kulaté narozeniny oslavit česká celebrita světového formátu. Hrdina stovek příběhů, ať už na jevišti, na plátnech kin, v televizi a rozhlasu, nebo v tištěné podobě.

0 / 5